Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zwykła 30 października 2022 r.

 1. Dziś w kościele pw. Wszystkich Świętych przeżywamy odpust. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 12.00.  Msze św. w kościele parafialnym bez zmian.
 2. We wtorek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem wg porządku niedzielnego. Ostatnia msza w kościele parafialnym o godz. 11.00. (nie ma Mszy św. o godz. 13.00!!!). O godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Parafian. Po Mszy wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. O godz. 17.3o w kościele cmentarnym będą modlitwy za zmarłych wypominanych, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorowa. Wznowienie adoracji wieczystej o godz. 19.00.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych alumni tarnowskiego Seminarium Duchownego oraz lektorzy będą zbierać ofiary na rzecz Seminarium przy bramach cmentarza parafialnego. Prosimy o wsparcie tej zbiórki.
 4. W środę obchodzić będziemy Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: o 6.00, 7.00 (stary i nowy kościół), 8.00 i 18.00.
 5. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci w środę od godz. 17.00, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.00.
 6. Msze św. w I piątek o 6.00, 7.00, 16.00 (dla dzieci), 18.00. Msza św. dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.00.
 7. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00. W czasie nabożeństwa będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Oddano 356 ważnych głosów oraz 12 głosów nieważnych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Lista członków Rady Duszpasterskiej pochodzących z wyboru jak i z urzędu oraz z mianowania jest podana na tablicy ogłoszeń i na stronach parafii. (patrz załącznik) Ksiądz proboszcz zaprasza osoby wybrane jak i mianowane na pierwsze spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert. Prace przy kościele będą trwały dopóki pozwoli pogoda. Chcemy dokończyć układanie schodów przy głównym wejściu oraz przed zimą wykonać nowe barierki przy wszystkich schodach oraz dla bezpieczeństwa między filarami po prawej i lewej stronie kościoła.
 11. W „Gościu Niedzielnym” w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie: „gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Marian Grzebyk z ul. Słonecznej, śp. Feliksa Rugiełło z ul. Ks. Popiełuszki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.