Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10. 04. 2023r

  1. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na KUL oraz Uniwersytet Papieski im Jana Pawła II. „Bóg zapłać”.
  3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  4. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne 13 kwietnia (czwartek) o godz. 18.3o  do kościoła parafialnego. Obecność obowiązkowa.
  6. Zapraszamy gorąco na Wielkanocny recital organowy „Muzyka na Zmartwychwstanie” w wykonaniu p. prof. Tomasza Orlowa. W programie prawykonanie utworów organowych inspirowanych polskimi religijnymi pieśniami wielkanocnymi. Koncert w najbliższą niedzielę o godz. 19.oo.
  7. W tym tygodniu rozpoczną się dalsze prace przy elewacji kościoła parafialnego. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel na składkę inwestycyjną do kopert w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  8. Zachęcamy do lektury prasy świątecznej, zwłaszcza bogatego w treść „Gościa Niedzielnego”. Prasa jest dostępna w zakrystii i kiosku parafialnym.
  9. Zwracamy się ze stanowczym apelem, by nie parkować samochodów na parkingu przy wjeździe na teren plebani, naprzeciw drzwi garażowych, by nie blokować wyjazdu z tego miejsca. Apelujemy, aby nie przyjeżdżać samochodami za wcześnie do kościoła, aby nie blokować wyjazdu z parkingów. Przyjazd dwadzieścia minut przed Mszą w zupełności wystarczy, by zdążyć zaparkować samochód.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Władysław Kozaczka z ul. Zazamcze i śp. Bronisław Kaczor z oś. Westerplatte (pogrzeb we wtorek o godz. 12.oo). Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.