Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12. 03. 2023 r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 14.3o w starym kościele i o 17.oo w nowym kościele. W czasie nabożeństwa zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.3o dla dzieci, o godz. 17.3o dla dorosłych, o godz. 19.oo w starym kościele dla młodzieży.
 3. Uroczystość św. Józefa w tym roku jest przeniesiona na 20 marca.
 4. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na tace i wpłacone na konto parafialne na ogrzewanie naszych świątyń i inwestycje parafialne przez 540 rodzin w kwocie 53 tys. zł i 1950 hrywien, oraz 26 tys. zł. na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.
 5. Spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do bierzmowania będzie w czwartek w domu parafialnym o godz. 17.oo, następnie droga krzyżowa, możliwość spowiedzi i Msza św. o godz. 18.oo.
 6. Paschaliki oraz baranki wielkonocne rozprowadzają przed kościołem panie z Caritas. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona dla ubogich.
 7. W najbliższy czwartek i piątek w większych sklepach na terenie naszej parafii będą wystawione kosze na produkty żywnościowe i środki chemiczne przeznaczone na cele charytatywne w ramach Akcji Kilo. Prosimy o życzliwe wsparcie tej Akcji.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie Palm Wielkanocnych. Regulamin konkursu umieszczony jest stronie internetowej parafii. Jednocześnie zwracamy się serdeczną prośba do firm, instytucji, osób prywatnych o pomoc w ufundowaniu nagród. Będziemy wdzięczni za każdy gest życzliwości i wsparcia.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w niedzielę 19 marca po Gorzkich Żalach.
 10. W niedzielę za tydzień będzie możliwość zakupu palm, pisanek i koszyczków wielkanocnych wykochanych przez wdowy konsekrowane, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie misji naszego rodaka ks. Pawła Dąbrowy.
 11. Od dziś „Gość Niedzielny” jest do nabycia w zakrystii u p. Kościelnego oraz w kiosku parafialnym po Mszach przed południem.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Wanda Aksamit z oś. Kościuszki, śp. Stanisław Grzesik z ul. Szkolnej, śp. Maria Bezak z ul. Warszawskiej. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.