Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA – 16.07. 2023r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci NMP Szkaplerznej. Odpust, to darowanie kary czyśćcowej za grzechy wyznane i odpuszczone w sakramencie pokuty. Aby uzyskać odpust należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wyzbyć się przywiązania do grzechów, również lekkich i odmówić modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Po Mszach św. przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej można zapisać się do Bractwa Szkaplerza.
 2. Dziś w czasie sumy odpustowej dziękujemy Bogu za 25 lat ofiarnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Zbigniewa Szewczyka.
 3. Msze św. w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę.
 4. Z okazji Odpustu, który jest świętem parafii wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ją współtworzą zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym. Dziękujemy służbie kościelnej: panu Kościelnemu, panom Organistom, Siostrze Monice zakrystiance, pracownikom plebanii i wszystkim pracownikom i woluntariuszom posługującym w parafii. Składamy również podziękowanie wszystkim parafianom za każde duchowe i materialne dobro, które przyczynia się wzrostu naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy obchodzić:

■ wtorek – św. Szymona z Lipnicy 

■ sobota – Marii Magdaleny. 

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w niedzielę 23 lipca o godz. 17.oo. W dniach 28-29 lipca organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. Zapisy w kiosku parafialnym oraz w sklepie „Jutrzenka” do niedzieli włącznie.
 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Z tej okazji, odpowiadając na apel MIVA Polska, która troszczy się o zakup samochodów dla misjonarzy składamy ofiary na ten cel – jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr w minionym roku. (tj. 100 zł za 10 tys. przejechanych km).
 3. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 4. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej, którą można nabyć w kiosku parafialnym i w zakrystii.
 5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Więcej informacji w siedzibie PCPR i na stronie internetowej.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Giemza z Oleśnicy Polecajmy go miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.