Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA 23. 07. 2023 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy odbywa się poświęcenie pojazdów. Z tej okazji, odpowiadając na apel MIVA Polska, która troszczy się o zakup samochodów dla misjonarzy składamy ofiary na ten cel – jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr w minionym roku. (tj. 100 zł za 10 tys. przejechanych km).
  2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego we wtorek a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
  3. Liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:

Poniedziałek – św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji

Wtorek – Święto św. Jakuba Apostoła

Środa – św. Joachima i Anny

Sobota – św. Marty

  1. Przypominamy, że w domu Bożym obowiązuje odpowiedni strój; mężczyźni mają mieć długie spodnie, kobiety zakryte ramiona.
  2. Nie przechodźmy obojętnie obok dobrej prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Stachura z ul. Jagiellońskiej; śp. Ryszard Ciombor z Gruszowa Małego; śp. Joanna Sojka z ul. Szarwarskiej. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  4. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach Powiatowych Obchodów Święta Policji, zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w pikniku pod hasłem „Z POLICJĄ NA TY”. Piknik rozpocznie się o godz. 1300 26 lipca (środa) na terenie parkingu miejskiego obok hotelu „Cristal Park”. Zapraszamy w imieniu organizatorów.