Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Wspieramy ten Kościół ofiarami do puszek. Bóg zapłać za to wsparcie.
 2. Dziękujemy również za ofiary do kopert na ogrzewanie i inwestycje parafialne.
 3. Zapraszamy na roraty w starym kościele o godz. 6.30 w nowym o godz. 18.00. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, by przyprowadzali swoje dzieci na Msze roratnie w czasie którym proponujemy specjalny program formacyjny dla dzieci. Jeśli w dzieciach nie rozbudzimy wrażliwości religijnej i nie zaszczepimy pobożności to tego już nie nadrobimy, gdy dzieci podrosną i zobojętnieją wobec Boga, co niestety coraz częściej ma miejsce.
 4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 7.00 w starym kościele, 8.00, 11.00 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski.
 5. Po Mszach św. członkowie Rady Duszpasterskiej, Caritas i Akcji Katolickiej rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 6. Nabożeństwo modlitewne ku czci O. Pio będzie w piątek o godz. 19.00.
 7. Dziękujemy za wsparcie ubogich poprzez udział w akcji charytatywnej w sklepach naszego miasta. Paczki z pomocą dla ubogich będą wydawane w poniedziałek i wtorek (5 i 6.XII) w godzinach 9.00-17.00.
 8. Zachęcamy do nabywania świec adwentowych, w ten sposób również pomagamy ubogim.
 9. Jubilatów świętujących 25 i 50 lecie małżeństwa lub ich bliskich prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii do 15 grudnia, byśmy mogli przygotować specjalne błogosławieństwo dla Jubilatów.
 10. Z okazji św. Mikołaja serdecznie zapraszamy dzieci adorujące, oraz ministrantów i aspirantów na spotkanie do Domu Parafialnego we wtorek (6.XII) po roratach ok. g. 18:45. Natomiast lektorów w środę po roratach.
 11. Rodziców wraz z dziećmi klas 3 szkoły Podstawowej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św, zapraszamy na spotkanie w czwartek (8.XII) na godzinę 18:00
 12. Polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym między innymi o tym czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół.
 13. W sobotę kolejne spotkanie szkoły biblijnej ks. Prof. Waldemara Rakocego, a w niedzielę kolejne kazania katechizmowe.
 14. Dąbrowski Klub Sportowy Dąbrovia obchodził w tym roku 100 lecie istnienia. Z tej okazji została wydana pamiątkowa książka autorstwa ks. prof. Roberta Biela „Klub i ludzie w zwierciadle czasu 100 lat Dąbrovi”. To zapis bogatej historii klubu wzbogacony licznymi fotografiami. Można ją nabyć w kiosku parafialnym, oraz w biurze Krytej Pływalni w Dąbrowie Tarn. Gorąco polecamy.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Ireneusz Chudy, śp. Maria Ząbek.Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…