Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11. 2023r.

 1. Dziś spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.oo w domu parafialnym.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. We wtorek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 5. W środę przypada trzecia rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Poremby. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 18.oo.
 6. W środę przypada wspomnienie św. Cecylii Patronki Muzyki i Śpiewu Kościelnego. Dziękujemy serdecznie Panom Organistom, Chórowi Parafialnemu, Scholii dziecięcej oraz Kantorom za posługę śpiewu dla ubogacenia liturgii. Msza św. w ich intencji będzie w środę o godz. 18.oo.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 8. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz KSM.
 9. W kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 35 zł.
 10. W oktawie Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny i świętować jubileusze małżeńskie. Z tej okazji małżonkom obchodzącym srebrny oraz złoty jubileusz, czyli 25 i 50 – lecie małżeństwa chcemy przekazać specjalne błogosławieństwo. Dlatego też prosimy tegorocznych małżonków Jubilatów, lub też ich dzieci, aby zgłosiły chęć otrzymania pamiątkowego błogosławieństwa w kancelarii parafialnej do 15 grudnia. Dotyczy to małżonków świętujących w tym roku 25 oraz 50 lecie małżeństwa.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Kołodziej z ul. Gruszowskiej, śp. Anna Bezak z ul. Warszawskiej. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.