OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.08.2023 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dziś na prace prowadzone przy kościele parafialnym. Widać już efekty realizowanych robót. Troska o świątynię parafialną jest naszym wspólnym zadaniem i ambicją ale też przynosi uzasadnioną satysfakcję, że razem tworzymy piękne dzieła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc w realizacji tego dzieła.
  1. Dzisiaj odpust ku czci Przemienienia w Dąbrówkach Breńskich, suma o godz. 11.oo.
  1. W liturgii tygodnia:

■ wtorek – św. Dominika

■ środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża

■ czwartek – św. Wawrzyńca

■ piątek – św. Klary

1. Nabożeństwo modlitewne Grupy św. Ojca Pio będzie w piątek o godz. 19.oo.
  2. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił nasz rodak ks. Paweł Dąbrowa misjonarz w Republice Środkowo Afrykańskiej, a my będziemy mogli wesprzeć jego pracę misyjną ofiarami do puszek.
  1. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na PPT na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. W piątek 11 sierpnia o godz. 19.oo w domu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla pielgrzymów grupy 9 i 10. W czasie spotkanie będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę.
  2. Rycerstwo Niepokalanej będzie prowadziło nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Matki Bożej w niedzielę, wtorki i środy o godz. 16.50 w pozostałe dni o godz. 17.2o.
  3. Akcja Katolicka organizuje wyjazd autokarem na uroczystość beatyfikacyjną rodziny Ulmów w Markowej. Zachęcamy do udziału w tej doniosłej uroczystości, prosząc o możliwie szybkie zgłoszenie udziału pod numerem tel.: 722 398 624 (p. Andrzej Łoboda).
  4. Ponawiamy prośbę do dysponentów grobów na cmentarzu parafialny o ich uprzątniecie, usunięcie wypalonych zniczy, uschniętych kwiatów, odsłonięcie płyt z nazwiskami osób podchowanych. Prośba ta związana jest z prowadzonymi pracami nad inwentaryzacją cmentarza. Prosimy o wykonanie tych prac w najbliższym czasie.
  5. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” oraz inne tytułu prasy katolickiej.
  6. Rada Parafialna w Nieczajnej organizuje w przyszłą niedzielę 13.08 festyn parafialny z licznymi atrakcjami, informacja na plakacie w gablocie.
  7. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się we wtorek 15 sierpnia 2023. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.oo Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, po której na placu kościelnym o godz. 19:00 odbędzie się wspaniały koncert patriotyczny w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej i Tadeusza Seiberta. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Warto zaprosić znajomych z poza Dąbrowy i samemu wziąć udział w koncercie. Serdecznie zapraszamy!