Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023r.

 1. Dziś o godz. 15.oo na cmentarzu parafialnym będzie odmówiony różaniec za ofiary II Wojny Światowej.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na budujący się kościół w parafii Chojnik oraz za ofiary na inwestycje parafialne.
 3. Od jutra wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie; msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 6.3o, 7.oo i 18.oo, w starym kościele o godz. 6.3o.
 4. W poniedziałek Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla:

■ Liceum i Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego o godz. 8.oo w kościele parafialnym.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.oo w starym kościele.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.oo w kościele parafialnym.

■ dla Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 10.oo w kościele parafialnym.

 1. W imię Boże rozpoczynajmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dlatego usilnie prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom o codziennej modlitwie, udziale we Mszy św. niedzielnej, oraz o systematycznej spowiedzi z okazji I piątku.
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej dziś o godz. oo.
 2. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia NMP, Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 6.oo 7.oo (w starym kościele), oo, 18.oo. W czasie Mszy odbywa się poświęcenie ziarna. Uroczystość znosi post piątkowy.
 3. W piątek o godz. 14.3o wyruszy parafialna pielgrzymka do Odporyszowskiego Sanktuarium. O godz. 17.oo będzie odprawiona Msza św. w intencji parafii. Będzie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem o godz. 16.30. Będzie też możliwość powrotu autokarem po Mszy św. Program odpustu jest umieszczony na plakacie w gablocie.
 4. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie wyjątkowo w najbliższy czwartek o godz. 19.oo.
 5. Spotkanie Akcja Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. Zachęcamy od nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać między innymi o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.
 8. Gorąco zapraszamy na projekcję filmu pt. „Raport Pileckiego”, który opowiada historię jednego z największych bohaterów drugiej wojny światowej, który za heroiczne zmaganie z wrogami wolnej Polski poniósł najwyższą ofiarę ze swojego życia. Jest to film roku, który każdy powinien oglądnąć. Projekcja w kinie „Sokół” od najbliższej soboty przez dwa tygodnie, seanse wieczorne.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Władysław Starzyk z ul. Piłsudskiego, śp. Genowefa Bańko z ul. Kościuszki, (pogrzeb odbył się w Szczucinie), śp. Maria Tochowicz z ul. Jagiellońskiej (pogrzeb w środę o godz. 15.oo). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.