Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23  NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023r.

 1. Dziś ma miejsce beatyfikacja dziewięcioosobowej rodziny Ulmów zamordowanych w 1944 roku za pomoc Żydom. Jest to pierwsze polskie małżeństwo i rodzina wyniesiona do chwały ołtarzy za świadectwo heroicznej wiary i miłości.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na elewacje kościoła przez 306 rodzin w wysokości 33 200 zł i 100 $. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. Ks. Proboszcz z Chojnika dziękuje serdecznie za ofiary złożone na budujący się kościół w kwocie 19 tys. zł.
 4. Trwa odpust w Odporyszowie. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na odpust dla Róż Różańcowych we wtorek o godz. 16.oo z parkingu przed kościołem parafialnym. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Św. w najbliższą sobotę o godz. 6.oo.
 5. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w środę o godz. 18.oo.
 6. W czwartek przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 8. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych (począwszy od 3 klasy), którzy chcieliby zapisać się do grona ministrantów, na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w środę 13 września o godz. 16.3o w domu parafialnym. Na pierwsze spotkanie zapraszamy także Rodziców, którym dziękujemy za zachęcenie swoich synów do służby ministranckiej i pomoc w jej podjęciu. Pomoc Rodziców w tej sprawie jest nieodzowna, dlatego bardzo na nią liczymy.
 9. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do zapisania się do adoracji wieczystej u księży katechetów. Prosimy rodziców o słowo zachęty do swoich dzieci w tej sprawie.
 10. Osoby adorujące prosimy o sumienną adorację w wybranych godzinach zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet UPJPII.
 3. W kiosku można nabyć „Kalendarz Rolników 2024”.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś wyjątkowy numer „Gościa” w objętości 100 stron z okazji jubileuszu stulecia istnienia. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.
 5. Znaleziono pewną kwotę pieniędzy, informacje w kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy do oglądnięcia poruszającego filmu „Raport Pileckiego”, w dąbrowskim kinie Sokół poświęconemu bohaterowi walki z niemieckim i bolszewickim totalitaryzmem. Obrazy są brawurowo nakręcone, nie unikają scen realistycznych i brutalnych. Seanse o godz. 18.oo i 20.15.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Czesław Wardzała z oś. Westerplatte, śp. Zygmunt Wróbel z ul. Jagiellońskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.