Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023r.

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary na odnowienie elewacji kościoła parafialnego; ofiarą złożyło 396 rodzin, w wysokości 45 250 zł
  2. W czwartek (12.X) zapraszamy Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę św do nowego kościoła na godzinę 17
  3. W czwartek o godz. 19.oo nabożeństwo Grupy Modlitewnej O. Pio.
  4. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. oo. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.3o.
  5. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom składamy życzenia zdrowia, sił, mądrości, zapału i wytrwałości w wielkim dziele wychowania młodego pokolenia.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  7. Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych. Wyrazem tej pamięci oraz wiary w tajemnicę świętych obcowania, są również składane wypominki roczne lub listopadowe. Od kilku lat wzrasta liczba zmarłych wypominanych. Już w tym roku jest ponad 60 stron nazwisk odczytywanych przed mszami o godz. 8.oo. 9.3o i 16.oo w kościele parafialnym oraz przed Mszą o godz. 7.oo w starym kościele. W związku z tym już od lat jesteśmy zmuszeni do podziału wypominek na dwie grupy, odczytywane co drugą niedzielę, żeby zdążyć z ich odczytywaniem przed mszą. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji nawiązujące do stypendiów mszalnych ofiarowanych za zmarłych. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz o zaznaczenie, czy chodzi o wypominki roczne czy listopadowe.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć członków wspólnoty Cenacolo ze słowem i świadectwem na temat nałogów i uzależnień oraz sposobem ich pokonywania.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa” warto zwrócić uwagę na: cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich również z Polski.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: sp. Antoni Świętek z os. Kościuszki; sp. Stanisław Golec z ul. Jagiellońskiej; sp. Weronika Micek z ul. Jagiellońskiej; sp. Władysław Osak z ul. Żabieńskiej; sp. Elżbieta Fido z ul. Grunwaldzkiej (pogrzeb we wtorek o 1300) ; Anna Gruchała z os. Kościuszki (pogrzeb we wtorek o 1500)

„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.