Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 LIPCA 2023 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na renowację elewacji kościoła parafialnego oraz prace towarzyszące przez 330 rodzin w kwocie 37 600 zł i 400$ USA. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. W minionym tygodniu trwały prace nie tylko przy kościele ale również przy parkingu koło bramy zamkowej. Przygotowaliśmy dodatkowe (na razie prowizoryczne) miejsca parkingowe z których można korzystać. Prosimy jedynie, by parkując nie blokować wyjazdu innym użytkownikom.
 3. Przygotowanie dodatkowych miejsc do parkowania wymagało ogromu pracy, którą wykonywała przez ponad tydzień Firma P. Mariusza Biedrońskiego. Składamy serdeczne podziękowanie właścicielowi firmy wraz z pracownikami za profesjonalne wykonanie pracy dosłownie po kosztach.
 4. Dziękujemy serdecznie za podjęcie obiadem w dniu dzisiejszym pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Janą Górę; dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom SP nr 1,2,3, Zespołu Szkół im. K. Baczyńskiego, Ochronki parafialnej, kuchni Betania oraz pracownikom plebani. Dziękujemy również za ofiary do puszek składane dziś na ten cel.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • Środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
 • Czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji.
 • Sobota – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła.
 1. W czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 18.oo.
 2. Możliwość spowiedzi przed odpustem w sobotę od godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci NMP Szkaplerznej. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Grzegorz Kowalski, wikariusz z Olesna. O godz. 11.oo sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Zbigniew Szewczyk, który od 25 lat ofiarnie posługuje w naszej parafii jako wikariusz, senior wspólnoty księży, oddany chorym wieloletni kapelan szpitala, Hospicjum, DPS-u, charyzmatyczny spowiednik, kapłan wielkiego serca. Włączmy się wszyscy w dziękczynienie za Jego osobę i posługę w naszej parafii.
 4. Na zakończenie sumy będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy na tę Mszę św. poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących.
 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można zapisać się do Szkaplerza Św.
 6. W kancelarii parafialnej można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje szczegółowe podane są na stronach parafii.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.