Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022r.

 1. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:
  ■ wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich
  ■ środa – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  ■ piątek – św. Ojca Pio
 2. W imieniu księdza Pawła Dąbrowy składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na misje w wysokości 21 100 zł, 120$ i 10 Euro. Bóg zapłać.
 3. Ksiądz proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Ksiądz proboszcz dziękuje serdecznie za życzenia imieninowe, za wielki dar ofiarowanych Mszy św., za modlitwy oraz wszelką życzliwość. Bóg zapłać.
 5. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych (począwszy od 3 klasy), którzy chcieliby zapisać się do grona ministrantów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 16:30 w domu parafialnym. Na pierwsze spotkanie zapraszamy także rodziców; liczymy bardzo na współpracę w tej ważnej sprawie.
 6. W przyszłą niedzielę do Szczepanowa udaje się diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwko trzeźwości.
 7. Dopiero w przyszłą niedzielę, a nie dzisiaj jak zapowiadaliśmy, będziemy gościć przedstawicieli Wydawnictwa Księży Paulistów, którzy będą rozprowadzać „Ewangelię na każdy dzień”.
 8. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. Dziś do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta z Biblią Audio a na niej kolejne księgi Starego Testamentu. Są również do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2023.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kołodziejski z ul. Broniewskiego, śp. Maria Garstka z Rynku, śp. Józef Pilas z ul. Szarwarskiej, śp. Katarzyna Soboń z oś. Westerplatte, (pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.