Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚRODA POPIELCOWA 22.02.2023r.

⦁ Dziś rozpoczyna się Wielki Post. Ten okres powinien zaznaczyć się wysiłkiem w pracy nad sobą, duchem umartwienia, gorliwą modlitwą, pokornym przyjmowaniem trudności i doświadczeń życiowych, podjęciem praktyk ascetycznych. Niech każdy z nas pomyśli: co konkretnie postanowię, z czego zrezygnuję, co zrobię, by stać się lepszym i bardziej bożym człowiekiem.
⦁ Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na modlitwie w czasie nabożeństwa 40-godzinnego. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w czasie nabożeństw.
⦁ Dziś obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Oznacza to, że można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych powyżej 14. roku życia do końca, a post ścisły wiernych od 18. do 60. roku życia.
⦁ Msze św. są odprawiane wg następującego porządku: o godz. 6.oo, 7.oo, (w starym kościele) o 8.oo, 9.3o, 16.oo, 18.oo. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypywania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Składka na tacę przeznaczona jest na cele charytatywne.
⦁ W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej parafii ks. Stanisława Kłysia, który będzie prowadził rekolekcje. W czwartek, piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.3o w starym kościele i 8,oo, 18.oo w kościele parafialnym. Nauka stanowa dla małżonków i rodziców w czwartek o godz. 19.oo. Młodzież, szczególnie bierzmowana ma obowiązek uczestnictwa w spotkaniu rekolekcyjnym w piątek o godz. 19.oo w starym kościele. W sobotę o 13.oo Msza św. dla chorych i starszych, pół godziny wcześniej spowiedź św.
⦁ W piątek i sobotę składka na tacę będzie przeznaczona na cele rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
⦁ Dziś rozpoczynamy Wielkopostną Godzinę Miłosierdzia, która będzie prowadzona przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.oo. w nowym kościele.
⦁ Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątek:
● dla dzieci szkolnych o godz. 16.3o
● dla dorosłych o 17.3o
● dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.oo
⦁ Gorzkie Żale w starym kościele o godz. 14.3o oraz o 17.oo w nowym kościele.