Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Niedziela Wielkiego Postu 26. 02. 2023 r.

 1. Dzisiaj zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie dziękujemy Ks. Rekolekcjoniście Stanisławowi Kłysiowi za duchowe prowadzenie nas przez te dni. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach.
 2. Nasza parafia włączyła się bardzo ofiarnie w pomoc dla mieszkańców Ukrainy zarówno przez składane ofiary finansowe jako również przez dary materialne. Księża proboszczowie z parafii katolickich w Bałcie i z parafii w Sokalu przesyłają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc zapewniając o modlitwie w intencji dobroczyńców. Dziękujemy również ofiarodawcom za przygotowanie kompletnych paczek dla Ukrainy, oraz przekazanie produktów na pozostałe paczki, które dzięki ofiarnej pracy Pań z Parafialnego Oddziału Caritas udało się przygotować w liczbie 50. To budujące świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 3. W Wielkim Poście jesteśmy szczególnie wezwani do postawy miłosierdzia i dzielenia się z potrzebującymi. Zwraca się do nas wiele parafii, zgromadzeń, czy też instytucji z prośbą o pomoc. Nie na wszystkie prośby jesteśmy w stanie odpowiedzieć pozytywnie, ale dziś prosimy o wsparcie działalności Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pracowników tej organizacji z Krakowa. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
 4. 1 marca odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Program obchodów podany jest na stronach parafii. Msza św. w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego od Starostwa Powiatowego będzie w środę o godz. 18.oo.
 5. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 6. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę a dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo.
 7. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo dla dzieci, (po Mszy będzie Droga Krzyżowa), 18.oo, oraz o godz. 19.oo (Droga Krzyżowa z udzielaniem Komunii św.) dla młodzieży w starym kościele. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek o 17.3o W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną
 8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 9. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym w starym kościele o godz. 14.3o, w nowym kościele o godz. 17.oo. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W czwartek odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej poświęcone planowanym inwestycjom a głównie sprawom związanym z administracją cmentarza parafialnego. Na następne spotkanie został zaproszony przedstawiciel kurii diecezjalnej w celu konsultacji regulaminu cmentarza parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 12. W przyszłą niedzielę składka na tacę do kopert na koszty ogrzewania naszych świątyń i planowane inwestycje parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś można otrzymać darmowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Kazek z ul. Oleśnickiej, śp. Leszek Kogut z ul. Batalionów Chłopskich. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.