Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zwykła 25. 09. 2022r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na ostatni w tym roku koncert organowy. Dziś absolutnie wyjątkowy wykonawca, którym jest Prof. Bogusław Grabowski, organista i kompozytor, profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 1985 roku jest głównym organistą Kontrkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Animator życia muzycznego w Gdańsku i na Pomorzu, gdzie zorganizował ponad 1000 koncertów. Koncertuje we wszystkich niemal ważnych ośrodkach w Polsce oraz w Niemczech, Austrii, Francji, Anglii, Włoszech, Szwajcarii, Belgi, Holandii, Dani, Szwecji, USA, Chorwacji, Ukrainie, Białorusi, Litwie. Koncert dziś o godz. 19:00.
 2. Nasza parafia kolejny raz włączy się w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. W najbliższą środę będziemy się modlić w siedmiu miejscach na terenie naszego miasta tak w ubiegłych latach. Bardzo prosimy, by osoby odpowiedzialne za Grupy i Stowarzyszenia Parafialne, poprowadziły modlitwy w wyznaczonych miejscach.
 3. W liturgii tygodnia:
  – wtorek – św. Wincentego a Paulo
  – środa – Wacława męczennika
  – czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  – piątek – św. Hieronima
  – sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Odpowiadając na wezwanie Maryi odmawiajmy różaniec indywidualnie, w naszych rodzinach i naszych świątyniach. Nabożeństwa różańcowe w starym kościele o godz. 16:00, w nowym kościele o godz. 17:30.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7:00. Prosimy również dzieci o udział w tej modlitwie. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
 6. W przyszłą niedzielą o godz. 17:00 odbędzie się procesja do pięciu kaplic różańcowych. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
 7. Ks. prof. Jan Bartoszek, Dyrektor Radia RDN przesyła serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Radia w wysokości 12 tys. zł. Dzięki wsparciu takich Przyjaciół funkcjonowanie na rynku medialnym staje się stabilniejsze i daje nadzieję na realizację ambitnych planów na przyszłość. Ksiądz Dyrektor zaprasza również do wysłuchania niedzielnego koncertu życzeń w godz. 15:00 -16:00 podczas którego znajdzie się specjalna dedykacja dla naszej Parafii.
 8. Od 8 października, czyli od drugiej soboty października, wracamy do spotkań Szkoły Biblijnej prowadzonej przez ks. prof. Waldemara Rakocego. Spotkania odbywać się będą w domu parafialnym. Kontynuacją spotkań będą niedzielne kazania katechizmowe; najbliższe w niedzielę 9 października.
 9. Prosimy o ofiary do kopert na składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę.
 10. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Nowak z ul. Warszawskiej, śp. Andrzej Kisielewski zam. w Krakowie, (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12:00). śp. Henryk Swoszowski z ul. Gruszowskiej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00). „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.