Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27 NIEDZIELA ZWYKŁA 02. 10. 2022r.

 1. Gorąco zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych świątyniach. Nabożeństwo w kościele parafialnym o godz. 17:30, w starym o godz. 16:00.
 2. Dziś o godz. 17:00 odbędzie się procesja do pięciu kaplic różańcowych. Z tej racji nie będzie dziś nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na odnowienie elewacji kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 4. W środę (5 października) po Mszy wieczornej w domu parafialnym, odbędzie się rekrutacja nowych osób do chóru parafialnego i do śpiewania psalmów. Zachęcamy osoby mające predyspozycje w tym względzie do włączenia się w ubogacenie liturgii śpiewem na chwałę Boga. Osoby zainteresowane są proszone o przygotowanie swojej ulubionej piosenki. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca:
  ● Dzieci ze szkół podstawowych w środę od 17:00 ● Młodzież – w czwartek od 17:00. Prosimy o dostosowanie się do dni i godzin spowiedzi.
 6. W I Piątek Msze św. ku czci Najśw. Serca Jezusa będą odprawiane o godz. 6:00, 7:00, 16:00 (dla dzieci), 18:00, oraz Msza św. dla młodzieży o 19:00 w starym kościele. W godzinach wolnych od katechizacji będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych, aby w swoich domach mieli okazję przyjęcia sakramentów świętych również Komunii św. zanoszonej co niedzielę przez nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
 7. W najbliższą sobotę rozpoczynają się zajęcia i wykłady Szkoły Biblijnej, prowadzone przez ks. prof. Waldemara Rakocego, wieloletniego wykładowcy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rozpoczęcie godz. 9:30 w auli domu parafialnego. A w niedzielę kazanie katechizmowe o Kościele: Czym on jest, czyli jak należy go rozumieć i co nam daje.
 8. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk.
 9. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie: wywiad za kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Zachęcamy do lektury.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Krystyna Jarosz z ul Piłsudskiego, śp. Teresa Wróblewska z Oleśnicy; śp. Jan Bogacz z Oleśnicy (pogrzeb w Krakowie o. g. 13:00), śp. Zbigniew Wężowicz z Oleśnicy (pogrzeb we wtorek o g. 14:00). Dobry Jezu…..