Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 Niedziela Zwykła 9 października 2022 r.

 1. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. Wyniki podamy w przyszłą niedzielę.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary na odnowienie elewacji kościoła parafialnego w wysokości 33 tys. zł i 50 Euro. Prace przy kościele będą trwały dopóki pozwoli na to pogoda. W środę spodziewamy się transportu płyt granitowych ze Strzegomia na poziomą opaskę wokół kościoła. Będzie ona położona w przyszłym roku.
 3. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 18.oo. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.3o. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 4. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom składamy życzenia zdrowia, sił, mądrości, zapału i wytrwałości w wielkim dziele wychowania młodego pokolenia.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 6. W październiku br. upływa pięcioletnia kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich w diecezji tarnowskiej. W związku z tym Biskup Diecezjalny zarządził wybory do Rad Duszpasterskich na następną kadencję, które odbędą się w dniu 23 października 2022r.
  Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie kandydatów do Rady do dnia 15 października. Należy na karteczce podać imię, nazwisko kandydata oraz ulicę (bez podania numeru domu) i wrzucić do przygotowanych w kościele skrzynek znajdujących się za ławkami. Można to robić już dziś i przez cały najbliższy tydzień do soboty włącznie. W przyszłą niedzielę nazwiska kandydatów zostaną podane do wiadomości parafian; lista będzie umieszczona na stronach parafii. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i odznacza się dobrą opinią wśród wiernych.
  Każdy z głosujących ma obowiązek podania nazwiska dwóch zgłoszonych wcześniej różnych kandydatów, na karcie wyborczej i złożyć je do urn wyborczych 23 października br.
 7. Ksiądz proboszcz zaprasza aktualnych członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas będzie w czwartek po nabożeństwie fatimskim.
 9. W piątek o godz. 19.oo nabożeństwo Grupy Modlitewnej O. Pio.
 10. Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych. Wyrazem tej pamięci oraz wiary w tajemnicę świętych obcowania, są również składane wypominki roczne lub listopadowe. Od kilku lat wzrasta liczba zmarłych wypominanych. Już w tym roku jest ponad 60 stron nazwisk odczytywanych przed mszami o godz. 8.oo. 9.3o i 16.oo w kościele parafialnym oraz przed Mszą o godz. 7.oo w starym kościele. W związku z tym już od lat jesteśmy zmuszeni do podziału wypominek na dwie grupy, odczytywane co drugą niedzielę, żeby zdążyć z ich odczytywaniem przed mszą. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji nawiązujące do stypendiów mszalnych za zmarłych. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk oraz o zaznaczenie, czy chodzi o wypominki roczne czy listopadowe.
 11. W dzisiejszym numerze „Gościa” warto zwrócić uwagę na tekst o tym jak przekonać uczniów i rodziców, by nie rezygnowali z lekcji religii, co staje się problemem także u nas.
 12. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dariusza Bednarza zam. w Krościenku nad Dunajcem. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.