Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 Niedziela Zwykła 16.10. 2022 r.

 1. Dziś z okazji Dnia Papieskiego wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy za ofiary na ten cel.
 2. Obchody Dnia Papieskiego będą kontynuowane w niedzielę za tydzień; o godz. 11.oo będzie Msza św. z int. Akcji Katolickiej a po niej udamy się pod pomnik papieski, odmówimy modlitwy i złożymy kwiaty.
 3. W liturgii tygodnia:
  ■ poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego
  ■ wtorek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
  ■ czwartek – św. Jana Kantego
  ■ sobota – św. Jana Pawła II.
 4. Rodziców młodzieży z klas ósmych zapraszamy do kościoła parafialnego na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 18.45.
 5. Młodzież z klas ósmych ma kolejne spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania w czwartek o godz. 17.oo w domu parafialnym a następnie uczestniczy we w nabożeństwie różańcowym oraz we Mszy św. o godz. 18.oo. W czasie Mszy św. młodzież otrzyma różańce.
 6. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Dziękujemy za zgłoszenie kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów jest podana na stronach internetowych parafii oraz na tablicy ogłoszeń. W przyszłą niedzielę spośród zgłoszonych kandydatów prosimy wpisać dwa różne nazwiska na karcie wyborczej i wrzucić do urn wyborczych wystawionych za ławkami. Zadaniem przyszłej Rady Duszpasterskiej będzie między innymi problem zarządzania cmentarzem parafialnym.
 8. W ostatnią niedzielę odbywało się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. Wyniki są następujące: Liczba uczestników Mszy św. niedzielnej w dniu 9 października 2022 roku wyniosła: 5 085 osób, w tym w kościele parafialnym 4383 osób, w kościele pw. Wszystkich Świętych 490 osób, w kaplicy w Oleśnicy 212 osób. Komunii świętej udzielono 1852 osobom, w tym w kościele parafialnym 1572, w kościele pw. Wszystkich Świętych 230, w Oleśnicy 50.
 9. W najbliższą niedzielę misyjną ofiarami na tacę będziemy wspierać misje.
 10. Wypominki można składać do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych oraz w kancelarii parafialnej.
 11. Ze względów ekologicznych oraz z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu i składowania śmieci, prosimy o zweryfikowanie i zmniejszenie ilości zniczy i lampionów składanych na grobach bliskich. Jako ludzie wierzący wiemy, że najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych jest ofiarowana za nich modlitwa, duchowa ofiara oraz dar odpustu zupełnego.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa” płyta Audio z kolejnymi księgami Starego Testamentu.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paulina Świerczek z Gruszowa Małego, śp. Stefan Wnęk z ul. Warszawskiej, śp. Maria Opioła z ul. Oleśnickiej, śp. Alfreda Bąk z Gruszowa Małego. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.