Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna
23 października 2022

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który przypomina o naszej odpowiedzialności za ewangelizację. Niech słowa św. Pawła: „biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”, staną się przynagleniem dla każdego z nas, by przez modlitwę i materialną pomoc włączać się w dzieło misyjne, które Jezus zlecił Kościołowi. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Bóg zapłać za Wasze ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na misje.
  2. W piątek w liturgii przeżywać będziemy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. W przyszłą niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych będziemy przezywać uroczystość odpustową. Aby umożliwić skorzystanie z łaski odpustu, co wiąże się z nawiedzeniem kościoła, Msze św w starym kościele w tym dniu będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 12:00 (suma odpustowa). O godz. 10 będzie odprawiona intencja przyjęta wcześniej na tę godzinę. Zainteresowanych prosimy o sprawdzenie w intencjach tygodniowych.
  4. Możliwość spowiedzi przed Odpustem i Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek, sobotę i poniedziałek (31.X) w godzinach od 6:00 – 7:00, oraz od godz. 17:00. Zachęcamy do skorzystania z proponowanych terminów, zaznaczając równocześnie, że w następną niedzielę nie będzie możliwości, by wszyscy chętni, przy okazji Mszy niedzielnej się wyspowiadali. Prosimy wziąć pod uwagę, że w niedzielę w naszej Parafii jest odprawianych 15 Mszy św., co w oczywisty sposób absorbuje księży pracujących w parafii, którzy w uszczuplonym składzie nie będą mogli posługiwać w tym samym czasie w konfesjonale.
  5. Wypominki można składać w kancelarii w godzinach urzędowania, lub do podpisanej skarbonki umieszczonej przy kapicy adoracji.
  6. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 16:00 w starym kościele, a o 17:30 w nowym. W sobotę nie będzie żadnych dodatkowych nabożeństw w starym kościele.
  7. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę m.in. na tekst o posłudze penitencjarzy. Zachęcamy do lektury.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Kempny zam. Chorzów, śp. Urszula Sztyglic zam. Ul. Zazamcze; śp. Jan Węc zam. Ul. Hallera (pogrzeb w poniedziałek g. 14:00). Polecajmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”