Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 08.06.2023r.

  1. W Uroczystość Bożego Ciała oddajemy publiczny hołd Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Eucharystia jest sercem naszej wiary, źródłem duchowej mocy, znakiem naszej chrześcijańskiej tożsamości. Po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy polowych. Udział w procesji jest świadectwem wiary w rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
  2. Przypominamy również, że Uroczystość Bożego Ciała domaga się uczestnictwa we Mszy św. a nie tylko w samej procesji.
  3. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo, (stary kościół), 8.oo, 9.3o, po zakończeniu procesji, oraz o 16.oo i 18.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.oo w starym kościele i 13.oo w kościele parafialnym.
  4. Uroczystość Bożego Ciała jest okazją do ożywienia naszej pobożności eucharystycznej, naszego szacunku do Najświętszego Sakramentu. Wyrazem tego szacunku jest również uklęknięcie, skłon głowy przed przyjęciem Komunii św. Przypominamy o tym zwłaszcza dzieciom, młodzieży, ludziom młodym i zdrowym.
  5. Zachęcamy do parafian do podjęcia zobowiązania do adoracji wieczystej Jezusa obecnego dzień i noc w Najświętszym Sakramencie.
  6. Od jutra przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.oo. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 9.3o.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie ołtarzy polowych: Urzędowi Gminy, Młodzieżowemu Chórowi Parafialnemu, Starostwu Powiatowemu oraz Urzędom i Instytucjom z budynku Starostwa, Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom I komunijnym, Straży Pożarnej, Orkiestrze Dąbrowskiego Domu Kultury, Pocztom Sztandarowym Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji. Powiatowej Komendzie Policji za zabezpieczenia trasy procesji. Wszystkim parafianom dziękujemy za pobożny udział w procesji, która jest świadectwem naszej wiary i publicznym hołdem dla naszego Zbawiciela.