Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna odbywa się po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo. Rodziców z dziećmi zachęcamy do uczestnictwa.
 2. W liturgii tygodnia: poniedziałek wspomnienie bł. Ks. Romana Sitko, wtorek św. Antoniego z Padwy, środa wspomnienie bł. Michała Kozala.
 3. We wtorek nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00 połączone z procesją oktawy Bożego Ciała.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 16.30 będzie nabożeństwo dla najmłodszych dzieci i ich błogosławieństwo. Błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz poświęcenie wianków będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Godzina Miłosierdzia w najbliższy piątek wyjątkowo będzie odprawiona w starym kościele o godz. 15.oo.
 7. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Uroczystość znosi post piątkowy.
 8. W piątek będziemy przeżywa uroczystość odpustową w kaplicy w Oleśnicy. Msza odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Mariusza  Batora.
 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne w wysokości 32 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. Dziękujemy również za ofiary na misje w Boliwii w wysokości 22 800 zł oraz na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.
 4. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.
 5. Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na Festyn Charytatywny, który odbędzie się 18 czerwca od godziny 14.00 na parkingu przed Hotelem ,,Cristal Park”. W bogatym programie wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa z losowaniem atrakcyjnych nagród głównych. Zapraszamy do licznego udziału.
 6. Starostwo Powiatowe serdecznie zaprasza na III Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczna Granica”, który odbędzie się 25 czerwca (niedziela) w D.T. oraz zespole dworsko-parkowym w Brniu. W programie o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i obrońców jej granic w kościele parafialnym a następnie przemarsz Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej na parking przed C.H. Dąbrowiak, gdzie odbędzie się pokaz musztry paradnej. Od godz. 15 rozpoczną się Powiatowe Dnia Bezpieczeństwa w zespole dworsko-parkowym w Brniu. Program szczegółowy na stronach Starostwa.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Danuta Baran z oś. Westerplatte, śp. Dorota Lichorobiec z oś. Kościuszki (pogrzeb w środę o 15.00). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.