Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2023r

  1. Nowenna do miłosierdzia Bożego we wtorek, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
  2. Możliwość spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego będzie w czwartek o godz. 17.oo. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania z tej okazji.
  3. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek:

■ Dla LO o godz. 7.oo w kościele parafialnym.

■ Dla ZS K. Baczyńskiego o godz.7.45 w kościele parafialnym.

■ Dla SP nr 1 o godz. 8.oo w starym kościele.

■ Dla SP nr 3 o godz. 9.oo w kościele parafialnym.

■ Dla SP nr 2 o godz. 10.oo. w kościele parafialnym.

  1. W sobotę w liturgii przypada Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w niedzielę 25 czerwca o godz. 17.oo.
  3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na odpust do Tuchowa. Wyjazd 5 lipca o godz. 12.3o z parkingu przed kościołem, powrót o godz.17.oo.
  4. Rzemieślnicy Cechu organizują autokarowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła Polskiego 25.06.2023r. W drodze powrotnej  –  Zwiedzanie Zamku w Ogrodzieńcu. Zapisy w Biurze Cechu, Rynek 35.
  5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.
  6. Ogłoszenia poza duszpasterskie:

■  Stowarzyszenie ,,Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na Festyn Charytatywny, który odbędzie się w dniu dzisiejszym od godziny 14.oo na parkingu przed Hotelem ,,Cristal Park”. W programie wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa z losowaniem atrakcyjnych nagród głównych. Zapraszamy do licznego udziału.

■ Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w III Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa, który odbędzie się 25 czerwca 2023 roku. Wydarzenie rozpocznie się w Dąbrowie Tarnowskiej. O godz. 11.00 Msza Św. w intencji Obrońców Polskich Granic, a następnie przemarsz na parking Centrum Handlowego „Dąbrowiak” i pokaz musztry paradnej, koncert Orkiestry Straży Granicznej. Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 15.00 w zespole dworsko – parkowym w Brniu, gdzie przygotowano wiele atrakcji m.in. konkursy, pokazy służb i organizacji mundurowych oraz prezentacja zabytkowych samochodów. Impreza zakończy się koncertem połączonym z zabawą taneczną.

  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Piotr Kułaga z ul. Grunwaldzkiej, śp. Agnieszka Hajduga zam. w Anglii (pogrzeb w czwartek). Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.