Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023r.

 1. Od jutra w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 6.3o i 18.oo, w starym kościele o godz. 7.oo.
 2. Rozpoczyna się czas urlopów, wypoczynku i wakacji! Życzymy wszystkim, aby czas wakacji był okresem nabierania sił i budowania relacji z drugim człowiekiem jak również z Panem Bogiem! Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na okres odpoczynku!
 3. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 6.oo, 7.oo (w starym kościele), o 8.oo i 18.oo. Składka na świętopietrze.
 4. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 5. W sobotę rozpoczyna się wielki Odpust Tuchowski.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo.
 7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na odpust do Tuchowa. Wyjazd 5 lipca o godz. 12.3o z parkingu przed kościołem, powrót o godz.17.oo. Zapisy w kiosku parafialnym i sklepie Jutrzenka.
 8. Przypominamy o odpowiednim stroju obowiązującym w świątyni; kobiety powinny mieć zakryte ramiona a mężczyźni długie spodnie.
 9. Trwają pracę renowacyjne przy kościele parafialnym. W tym tygodniu zostaną wznowione prace przy elewacji oraz zostaną zakończone prace przy odnowieniu schodów głównych oraz przy odnawianiu drzwi bocznych. Przed odpustem parafialnym chcemy przygotować dodatkowe miejsca parkingowe na miejscu byłego budynku gospodarczego i garaży blaszanych. Będziemy wdzięczni za wsparcie tych prac ofiarami na składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w tej sprawie.
 10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Ogłoszenia poza duszpasterskie:

■ Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w III Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa, który odbędzie się w dniu dzisiejszym.  O godz. 11.00 Msza Św. w intencji Obrońców Polskich Granic, a następnie przemarsz na parking Centrum Handlowego „Dąbrowiak” i pokaz musztry paradnej, koncert Orkiestry Straży Granicznej. Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 15.00 w zespole dworsko – parkowym w Brniu, gdzie przygotowano wiele atrakcji m.in. konkursy, pokazy służb i organizacji mundurowych oraz prezentacja zabytkowych samochodów.

■ W dniu dzisiejszym odbywa się festyn charytatywny w Morzychnie od godz. 8.oo na rehabilitację małego Nikodema. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla starszych.

 1. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Karolina Leśnik z oś. Kościuszki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.