Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2023 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na odnowienie elewacji kościoła parafialnego, oraz na inne prace towarzyszące, jak również na przygotowanie nowych miejsc parkingowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarami i pracą wspierają te inwestycje służące wszystkim parafianom.
 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie sprawowane są wg następującego porządku: o godz. 6.oo, 6.3o i 18.oo, w starym kościele o godz. 7.oo.
 3. W czwartek 6 lipca przypada wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych.
 4. Nowenna do miłosierdzia Bożego we wtorek a do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.3o, godzina miłosierdzia w piątek o godz. 15.oo.
 5. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od godz. 17.oo, dla młodzieży w czwartek od godz. 17.oo. Prosimy o dostosowanie się do tego porządku, gdyż nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich w I piątek.
 6. Msze św. w I Piątek o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo i 18. W starym kościele o 7.oo. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 19.oo w starym kościele.
 7. Ksiądz Zbigniew odwiedzi chorych wyjątkowo nie w piątek, ale w sobotę od godz. 9.oo.
 8. W przyszłą niedzielę 9 lipca będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Kazanie będą głosić księża pielgrzymi. Gdyby ktoś chciał wesprzeć przygotowanie obiadu dla pielgrzymów, może to uczynić składając ofiarę do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę.
 9. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Zapisu można dokonać przez stronę plTam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce.
 10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Justyna Szwajkosz z oś. Kościuszki, śp. Kamil Rubacha z Brzezówki, śp. Wiesława Pawlik z ul. Daszyńskiego, śp. Zdzisław Jackowski z ul. Oleśnickiej, (pogrzeb w Stopnicy), śp. Stefania Wówczas z Oleśnicy, (pogrzeb we wtorek o 15.oo) Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Msze gregoriańskie za śp. Annę Wielgus będą odprawiane w lipcu we Włoszech.
 12. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Od poniedziałku odbędzie się sprawdzanie i czyszczenie przewodów kominowych.