Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023r.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na inwestycje parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. We wtorek nowenna do miłosierdzia Bożego a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. W piątek Godzina Miłosierdzia o 15.oo.
 3. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o.
 4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klas trzecich będzie w czwartek 9 listopada o godz. 17.3o. Obecność obowiązkowa.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w piątek o 17.3o poprowadzi modlitwę różańcową połączoną z wypominkami za zmarłych nauczycieli, pracowników dąbrowskich szkół.
 6. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w piątek o godz. 19.oo.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w następną niedzielę o godz. 17.oo.
 8. W sobotę obchodzić będziemy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze święte o godz. 6.oo, 7.oo (w starym kościele), 8.oo, 9.3o (w intencji Ojczyzny od Samorządu Powiatowego i Gminnego) i o godz. 18.oo. Po Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim.
 9. Zwracamy się z gorącym apelem o wywieszenie flagi narodowej z okazji Święta Niepodległości. W każdym domu i mieszkaniu, powinna być wywieszona flaga narodowa, jako znak naszej tożsamości i miłości do Polski, Ojczyzny naszej oraz wdzięczności dla tych, którzy za wolną i niepodległą Polskę cierpieli i umierali.
 10. W najbliższą sobotę zapraszamy na zajęcia Szkoły Biblijnej od godz. 9.30. W niedzielę najbliższą kolejne kazania katechizmowe będzie głosił ks. prof. Waldemar Rakocy.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, składka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 12. W tych dniach listopadowych częściej odwiedzamy nasze cmentarze i modlimy się za zmarłych. Cmentarz jako miejscem spoczynku doczesnych szczątków naszych rodziców, bliskich, przyjaciół, parafian wymaga szczególnego szacunku. Dlatego zwracamy uwagę na skandaliczne zachowanie osób, które wprowadzają na teren cmentarza swoje psy. Zgłaszają to parafianie zbulwersowani, że psy załatwiają swoje potrzeby w takim miejscu, bezczeszcząc groby. Podobnie jest na placu przy kościele parafialnym. Apelujemy do Parafian, by reagować na takie zachowania odważnie i stanowczo zwracając uwagę takim osobom. Tylko solidarny i jednoznaczny sprzeciw Parafian może powstrzymać takie zachowania. Nadto zwracamy uwagę na złośliwe wręcz wyrzucanie śmieci przez niektóre osoby, nie do wystawiony kontenerów, ale specjalnie obok pojemników, by utrudnić wywóz śmieci. Przed Wszystkimi Świętymi apelowaliśmy, by ograniczyć liczbę zniczy zapalanych na grobowcach. Apele nie przyniosły prawie żadnego skutku, w takim razie prosimy zabierać ze sobą wypalone znicze do domu, tak jak ma to miejsce na wszystkich cmentarzach w okolicy. Do końca listopada będą trwały prace nad inwentaryzacją cmentarza.
 13. Polecamy prasę katolicką.