Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela  Adwentu 10.12.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie. Wspieramy ten Kościół ofiarami do puszek. Bóg zapłać za to wsparcie.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, aby zbliżyć się bardziej do Boga i odnowić miłość do drugiego człowieka. To jest czas, który Bóg nam daje i zaprasza do otwarcia się na Jego słowo. Znajdźmy czas dla To jest zaproszenie dla wszystkich parafian.
 3. Program rekolekcji jest następujący: od poniedziałku do środku nauki rekolekcyjne dla wszystkich w czasie Mszy św. o godz. 6.3o w starym kościele oraz o 8.oo i 18.oo w kościele parafialnym. Nadto nauka stanowa dla małżonków i rodziców w poniedziałek o godz. 19.oo (liczymy na obowiązkową obecność rodziców młodzieży klas ósmych), nauka stanowa dla młodzieży klas ósmych i szkół średnich we wtorek o godz. 19.oo. Spowiedź przed świętami jest planowana na piątek od 14.o i sobotę przed Wigilią. We wtorek i środę ofiary na tacę przeznaczone będą na cele rekolekcyjne.
 4. Ze względu na rekolekcje adwentowe Msze św. roratnie dla dzieci w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę będą o godz.16.oo. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, by przyprowadzali swoje dzieci na Msze roratnie w czasie których proponujemy specjalny program formacyjny dla dzieci. Jeśli w dzieciach nie rozbudzimy wrażliwości religijnej i pobożności, to tego już nie nadrobimy, gdy dzieci dorosną i zobojętnieją na Boga, co niestety coraz częściej ma miejsce.
 5. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na nabożeństwo poświecenia medalików i Mszę św. roratnią w czwartek 14 grudnia o godz. 18.oo.
 6. Dziękujemy za ofiary do kopert na inwestycje parafialne złożone przez 250 rodzin na kwotę 26 600 zł . Bóg zapłać.
 7. Po Mszach św. członkowie Rady Duszpasterskiej, Caritas i Akcji Katolickiej rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 8. W dniach 14-15 grudnia w oznaczonych sklepach miasta można będzie złożyć zakupione produkty do przygotowanych koszy przeznaczone dla ubogich. W tym roku chcemy się tymi darami podzielić również z mieszkańcami Ukrainy.
 9. Zachęcamy do nabywania świec adwentowych, w ten sposób również pomagamy ubogim.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na pokaz filmu pt. „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, który odbędzie się w czwartek 14.12.2023 r. po wieczornej Mszy Św. o godz. 19.oo w auli domu parafialnego. Film przedstawia postać arcybiskupa Antoniego Baraniaka, bohaterskiego kapłana, niezłomnego biskupa, wiernego współpracownika prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, który mimo okrutnych przesłuchań w więzieniu na Mokotowie w Warszawie został wierny Kościołowi i Ojczyźnie. Projekcję poprzedzi wprowadzenie historyczne prof. Włodzimierza Piaseckiego. Serdecznie zapraszamy.
 11. Młodzież z KSM w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolną ofiarę będziemy mogli wesprzeć działalność naszej młodzieży.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Adam Grzesik z ul. Szkolnej, śp. Anna Lebica z ul. Różanej, śp. Jerzy Kogut zam. w Tarnowie, śp. Adam Pudełko zam. w Niemczech. Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.