OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 Niedziela  Adwentu   03.12.2023r.

1. Okres Adwentu, który dziś rozpoczynamy, to czas oczekiwania na ostateczne przyjście Jezusa. Drogę naszego Adwentu niech wypełnia bardziej zaangażowana modlitwa osobista, adoracja, uczestnictwo w roratach, czyny miłości i miłosierdzia.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. Roratniej ku czci Matki Najświętszej. W dni powszednie Roraty będą odprawiane o godz. 6.3o w starym kościele
    i o godz. 18.oo w kościele parafialnym.
    Pół godziny przed Mszami roratnimi będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Po Mszach św. członkowie Rady Duszpasterskie, Caritas i Akcji Katolickiej będą je rozprowadzać przez najbliższe niedziele. Przy tej okazji raz w roku składamy ofiarę na utrzymanie służby kościelnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy szczere podziękowanie. Bóg zapłać.
  4. Dziś również panie z Caritas przed kościołem zbierają ofiary do puszek na przygotowanie paczek świątecznych dla biednych z parafii, jak również jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy, oraz rozdają torby Caritas z prośbą o zakup wskazanych produktów na ten cel charytatywny. Torby z produktami można składać od środy 6 grudnia do soboty 9 w godzinach 15-18 w domu parafialnym.
  5. Z okazji św. Mikołaja serdecznie zapraszamy dzieci adorujące, aspirantów
    i ministrantów oraz lektorów na spotkanie do Domu Parafialnego w środę
    6 grudnia po roratach ok. godz. 18.45.
  6. Trawa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NM; odmawiana jest przed Mszą św. roratnią.
  7. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.oo, 7.oo w starym kościele, 8.oo, 11.oo i 18.oo. O godz. 12.oo zapraszamy na Godzinę Łaski.
  8. Nabożeństwo modlitewne dla Grupy św. Ojca Pio będzie w piątek
    o godz.19.oo.
  9. W piątek spotkanie formacyjne mają kandydaci do sakramentu bierzmowania o godz. 18.oo.
  10. W sobotę kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej a w najbliższą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził Prof. Waldemar Rakocy.
  11. Prosimy małżonków świętujących w tym roku 50 lecie małżeństwa albo ich dzieci oraz małżonków świętujących 25 lecie małżeństwa o zgłaszanie tej rocznicy w kancelarii parafialnej.
  12. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na działalność Kościoła katolickiego na tych terenach.
  13. Od dziś można nabywać świece adwentowe na stół wigilijny. W kiosku parafialnym jest dostępny Kalendarz Rolników na przyszły rok.