Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 07. 04. 2024 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji od soboty w południe aż do północy dnia dzisiejszego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 2. W dniu dzisiejszym uwielbiamy Boga za Jego miłosierdzie a szczególnie za Eucharystię, która jest sakramentem miłosierdzia. Szczególnym powodem tego uwielbienia jest 15 rocznica wprowadzenia adoracji wieczystej w naszej parafii. W tym czasie adorację podjęło 860 osób, prawie 200 dzieci, 47 adorujących odeszło do wieczności.
 3. Zaproszenie do podjęcia adoracji, choćby na określony czas, jest skierowane do nas wszystkich. Jezus kocha i czeka na nas. Deklaracje adoracji są wyłożone na stoliku za ławkami i w kaplicy adoracji.
 4. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w Diecezjalnym Forum Adoracji od piątku do dziś a w szczególności ks. prof. Janowi Bartoszkowi za przygotowanie Forum, księżom współpracownikom, osobom przygotowującym liturgię i dającym świadectwo, młodzieży z KSM-u, wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie forum oraz uczestnikom tego wydarzenia. Dziękujemy rodzicom wraz dziećmi za udział we wczorajszym uwielbieniu Jezusa oraz młodzieży za udział w nabożeństwie wieczornym.
 5. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dziękujemy bardzo Siostrze Agnieszce i Paniom z Caritas za ofiarną posługę w dziele miłosierdzia.
 6. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest ona przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci klas trzecich przed I Komunią św. w czwartek 11.04 o godz. 18.3o.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną.
 9. Zwracamy się z prośbą o ofiary na składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie garaży i budynków gospodarczych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie tych prac.
 10. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Stanisław Foszcz z ul. Chopina (pogrzeb dziś o 14.3o), śp. Tomasz Zając z ul. Jana, śp. Janina Krawiec z ul. Kopernika. Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.