PROGRAM FORUM!

1. W tym roku nasza parafia świętuje 15. rocznicę zainicjowania Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która nieprzerwanie trwa po dzień dzisiejszy. To wielka łaska, za którą chcemy dziękować dobremu Bogu. Dlatego w najbliższych dniach od piątku do niedzieli organizujemy Diecezjalne Forum, na które zaprosiliśmy wspólnoty parafialne z diecezji, które w podobnej formie adorują Jezusa Eucharystycznego. Ale te trzy dni są przede wszystkim okazją dla nas, byśmy uwielbili Jezusa za możliwość trwania przed Nim dzień i noc. Chciejmy odpowiedzieć miłością na Jego miłość biorąc udział w programie Forum. Każdy jest zaproszony do udziału, nie tylko adorujący.

■ W programie zwracamy uwagę na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża połączoną z aktem uwielbienia i zawierzenia parafii w piątek o godz. 18.oo.

■ Nadto w piątek o godz. 20.oo zapraszamy młodzież na Nabożeństwo Drogi Światła połączone ze spotkaniem ewangelizacyjnym prowadzonym przez klerycki zespół Bethezda. Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych mają obowiązek wziąć udział w tym spotkaniu.

■ W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.oo rozpocznie się spotkanie dzieci nie tylko adorujących, ale również wszystkich dzieci z parafii. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami mają obowiązek udziału w tym ostatnim już spotkaniu na drodze duchowego przygotowania do I Komunii. Spotkanie to będzie prowadził znany zespół „Promyczek Dobra”.

■ W sobotę o godz. 16.oo rozpocznie się Forum Diecezjalne. W jego programie dwie konferencje: „Adoracja jako pewien styl życia” ks. dra Tomasza Rąpały, oraz konferencja o. Józefa Augustyna „Adoracja Najświętszego Sakramentu – czas uciszenia”.

■ O godz. 18.oo uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego Seniora, który przed 15 laty udzielił naszej parafii przywileju wieczystej adoracji.

■ W najbliższą niedzielę w ramach Forum kazania niedzielne będzie głosił ks. dr Michał Dąbrówka – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej diecezji. Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do udziału w tych spotkaniach wszystkich parafian, nie tylko adorujących. Każdy może znaleźć propozycję dla siebie.

■ Szczegółowy program jest wydrukowany na zaproszeniach, można go zabrać ze stolika w kaplicy adoracji i przed kościołem. Ze szczerą wdzięcznością doceńmy niezwykły przywilej i dar, jakim jest adoracja wieczysta w naszej świątyni i odpowiedzmy naszą obecnością w świątyni w tych najbliższych dniach.

1. Ze względu na forum i Godzinę Miłosierdzia Msza św. chrzcielna w sobotę będzie wyjątkowo odprawiona w starym kościele o godz.15.oo. Za zmianę przepraszamy.