Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wielkanoc 31.03.2024r.

  1. Msze św. w dniu dzisiejszym w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 13.oo, 16.oo i 18.oo. W starym kościele o godz. 7.oo i 12.oo. Wznowienie adoracji wieczystej w drugi dzień Świąt o godz. 19.oo.
  2. Przez cały tydzień Oktawy Wielkanocnej o godz. 15.oo odmawiamy nowennę przygotowując się do Święta Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, o godz. 11.oo Msza św. chrzcielna.
  4. Przed nami ważne dni diecezjalnego Forum z okazji 15 rocznicy adoracji wieczystej, które odbędzie się  w naszej parafii w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Jutro podamy informacje na ten temat.
  5. Mając w pamięci zakończony okres Wielkiego Postu składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym czasie podjęli wysiłek przemiany życia, głębszej modlitwy i czynów miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej, w rekolekcjach wielkopostnych, w adoracji wieczystej. Dziękujemy tym, którzy z pragnieniem nawrócenia przystąpili do sakramentu pokuty. Dziękujemy księdzu Marcinowi Kawie za wygłoszenie rozważań pasyjnych w czasie Gorzkich Żalów oraz za przygotowanie wraz z młodzieżą KSM nabożeństw Drogi Krzyżowej w starym kościele. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Wychowawców za przygotowanie drogi, która przeszła ulicami naszego miasta. Dziękujemy za prowadzenie adoracji Zelatorom Żywego Różańca. Dziękujemy paniom z Caritas oraz siostrom Szarytkom za przygotowanie paczek dla ubogich. Szczególne podziękowania składamy Rycerstwu Niepokalanej za wytrwałą modlitwę w Godzinie Miłosierdzia oraz wszystkim, którzy się włączyli w to nabożeństwo. Na ręce ks. Sławomira dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie asysty liturgicznej Wielkiego Tygodnia. Składamy serdeczne podziękowania panu kościelnemu Ryszardowi Ciochowi oraz siostrze Monice Szot wraz ze współpracownikami za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za dbałość o nasze świątynie. Podziękowania składamy p. organiście Bartoszowi Węgiel, kantorom oraz chórowi za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową, oraz śpiew w czasie Triduum Paschalnego. Dziękujemy Dąbrowskim Strzelcom za wartę przy Grobie Pańskim a orkiestrze DDK za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy za ofiary na kwiaty składane na Gorzkich Żalach.
  6. Dziękujemy serdecznie Dyrekcjom Szkół, Instytucjom, Urzędom, Firmom i osobom prywatnym,  które przesłały na adres parafii życzenia wielkanocne.
  7. Drodzy Parafianie i Goście. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, składamy wszystkim życzenia: Niech moc płynąca od Zmartwychwstałego Pana, pomoże Wam w odniesieniu zwycięstwa

nadziei nad rozpaczą,

wiary nad zwątpieniem,

miłości nad nienawiścią,

pojednania nad niezgodą,

radości nad smutkiem,

pokoju nad wojną,

w naszym życiu naznaczonym obecnością Zwycięscy śmierci, piekła i szatana. Wspieramy te życzenia naszą modlitwą.

Wasi duszpasterze.