Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 Niedziela  Zwykła  29 października  2023 r.

 1. Dziś w kościele pw. Wszystkich Świętych przeżywamy odpust. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 12.oo. Dziękujemy ks. Prałatowi Ryszardowi Piaseckiemu za dzisiejszą posługę słowa i przewodniczenie sumie odpustowej. Msze św. w kościele parafialnym bez zmian.
 1. W środę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem wg porządku niedzielnego. Ostatnia msza w kościele parafialnym o godz. 11.oo. (nie ma Mszy św. o godz. 13.oo!!!). O godz. 14.oo w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Parafian. Po Mszy wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. O godz. 17.3o w kościele cmentarnym będą modlitwy za zmarłych wypominanych, a o godz. 18.oo Msza św. wieczorowa. Wznowienie adoracji wieczystej o godz. 19.oo.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych alumni tarnowskiego Seminarium Duchownego oraz lektorzy będą zbierać ofiary na rzecz Seminarium przy bramach cmentarza parafialnego. Prosimy o wsparcie tej zbiórki.
 1. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: oo, 7.oo (stary i nowy kościół), 8.oo i 18.oo.
 2. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.oo.
 3. Msze św. w I piątek o 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo. Msza św. dla młodzieży w starym kościele o godz. 19.oo.
 4. W piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
 1. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo. W czasie nabożeństwa będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert. Prace kosmetyczne przy kościele będą wznowione na wiosnę, podobnie jak prace przy budowie garaży.
 3. W ostatnią niedzielę odbywało się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. Liczba uczestników Mszy św. niedzielnej wyniosła: 4 643 osób tj. mniej o 342 mniej niż rok temu. Do Komunii przystąpiło 1712 osób tj. mniej o 140 niż rok temu.
 4. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  tekst o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie.
 5. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Tomasz Pabian z ul. Szarwarskiej, śp. Eugenia Prokopowicz z ul. Piłsudskiego(pogrzeb odbył się w Tarnowie-Mościcach). Powierzmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.