Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 Niedziela  Zwykła- Niedziela Misyjna 22 października  2023 r.

 1. Dziś przypada liturgiczna uroczystość św. Jana Pawła II patrona Małopolski. Dziękując Bogu za pontyfikat papieża Polaka, za dziedzictwo i przykład jaki nam zostawił, miejmy odwagę bronić tego dziedzictwa i przekażmy je młodemu pokoleniu. Nasze świadectwo wdzięczności, szacunku i miłości jest bardzo potrzebne wobec kampanii kłamliwego szkalowania Jego Osoby, co przełożyło się między innymi na sprofanowanie pomnika św. Jana Pawła II przed naszym kościołem parafialnym w ostatni wtorek. Módlmy się o miłosierdzie dla sprawców tego czynu.
 2. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który przypomina o naszej odpowiedzialności za ewangelizację. Niech słowa św. Pawła: „biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”, staną się przynagleniem dla każdego z nas, by przez modlitwę i materialną pomoc włączać się w dzieło misyjne, które Jezus zlecił Kościołowi. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na misje.
 3. Dziś możemy wesprzeć misje w kościele biorąc udział w kiermaszu ciast, który przed kościołem prowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę o upieczenie ciasta oraz paniom z Caritas, które zaangażowały się w przygotowanie kiermaszu. Sugerowana ofiara za ciasto wynosi 30 zł. Do przygotowanych puszek można również złożyć ofiarę całkiem bezinteresownie.
 4. Dziś w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Wyniki podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.oo w starym kościele, a o 17.3o. w nowym kościele. Kierujemy zachętę do udziału w nabożeństwach rodziców z dziećmi, szczególnie w intencji naszej ojczyzny oraz o pokój na świecie.
 6. W przyszłą niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 12.oo.
 7. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czasie Mszy św. w dni powszednie od 6.oo do 7.oo oraz od godz. 17.3o. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji, zaznaczając równocześnie, że w następną niedzielę nie będzie możliwości, by wszyscy chętni, przy okazji Mszy niedzielnej, się wyspowiadali.
 8. Wypominki można składać na tacę, do wystawionych puszek na ołtarzach bocznych oraz w kancelarii parafialnej.
 1. Ze względów ekologicznych oraz z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu i składowania śmieci, prosimy o zweryfikowanie i zmniejszenie ilości zniczy i lampionów składanych na grobach bliskich.
 2. Duszpasterstwo Akademickie Tratwa w Tarnowie prowadzi zapisy na kolejną edycję kursu Alpha. Szczegóły na plakacie w gablocie i oraz na Facebooku Duszpasterstwa.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Bronisława Radke z oś. Kościuszki, śp. Zofia Marszalik z ul. Szarwarskiej, śp. Janina Lupa z ul. Gruszowskiej, śp. Janina Krawczyk z Brnika, śp. Wiesław Małek z oś. Kościuszki, śp. Piotr Bąba z ul. Nowej, śp. Helena Warjas z ul. Grunwaldzkiej. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.