Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10. 2023 r.

 1. Dziś z okazji Dnia Papieskiego wspieramy ofiarami do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy za ofiary na ten cel.
 2. We wszystkich parafiach województwa małopolskiego w niedzielę 22 października przypada uroczystość św. Jana Pawła II patrona województwa małopolskiego.
 3. W liturgii tygodnia:

■ wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego

■ środa – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia

■ piątek – św. Jana Kantego

■ sobotaśw. Jana Pawła II.

 1. Młodzież z klas ósmych ma kolejne spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania w czwartek o godz. 17.oo w domu parafialnym a następnie uczestniczy we w nabożeństwie różańcowym oraz we Mszy św. o godz. 18.oo. W czasie Mszy św. młodzież otrzyma różańce.
 2. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na Msze niedzielną.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ten cel. Dla pomocy misjonarzom chcemy również zorganizować kiermasz ciast. Uprzejmie prosimy osoby indywidualne jak również stowarzyszenia i grupy parafialne o upieczenie ciast i dostarczenie w sobotę od godz. 10.oo do 15.oo do domu parafialnego. Każdy wyraz zaangażowania na szlachetny cel jest mile widziany i przyjmowany z wdzięcznością.
 5. Wypominki można składać do puszek wystawionych na ołtarzu bocznym (przy kaplicy adoracji), oraz w kancelarii parafialnej.
 6. Ze względów ekologicznych oraz z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu i składowania śmieci, prosimy o zweryfikowanie i zmniejszenie ilości zniczy i lampionów składanych na grobach bliskich. Jako ludzie wierzący wiemy, że najskuteczniejszą pomocą dla zmarłych jest ofiarowana za nich modlitwa, duchowa ofiara oraz dar odpustu zupełnego.
 7. W dzisiejszym numerze „Gościa” szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II, oraz raport o stanie Kościoła w Polsce
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: sp. Bronisława Radke (pogrzeb w poniedziałek o 1530), sp. Zofia Marszalik z ul. Szarwarskiej (pogrzeb we wtorek o 1400) „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.