Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 24. 03. 2024 r.

 1. Możliwość spowiedzi przed świętami będzie we wtorek od godz. 14.oo do 18.oo, oraz w środę od godz. 8.3o do 19.oo, z przerwami jak pod inne lata.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku zostaje przeniesiona na 8 kwietnia w Oktawie Wielkanocnej.
 4. W środę o godz. 19.oo w Domu Katechetycznym będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych. Chrzest będzie w Poniedziałek Wielkanocy na Mszy o 11.oo.
 5. Z racji prac związanych z przygotowaniem ciemnicy i grobu Pańskiego adoracja wieczysta od poniedziałku będzie w głównym ołtarzu.
 6. Godzina Miłosierdzia w poniedziałek, wtorek i środę będzie w starym kościele!!!
 7. W zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie u księży odwiedzających można zgłaszać chorych do których udamy się z posługą sakramentalną przed świętami.
 8. Poradnia przedmałżeńska w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
 9. Przed nami szczególne dni Wielkiego Tygodnia.

 

■ WIELKI CZWARTEK – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18-tej a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i możliwość adoracji przez całą noc. Od godz. 20.oo czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

 

■  WIELKI PIĄTEK –  pamiątka Męki i Śmierci Krzyżowej naszego Zbawiciela. Od godz. 6.oo do 9.oo adoracja prywatna Pana Jezusa w ciemnicy.
O godz. 9.oo Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych.

Od godz. 10.oo będzie adoracja wiernych z poszczególnych rejonów parafii. Porządek adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń; prosimy, by przez pierwsze pół godziny adoracja była prowadzona a przez drugie pół godziny – adoracja w ciszy. O godz. 17.3o Droga Krzyżowa, a o godz. 18.oo rozpoczną się ceremonie liturgiczne Wielkiego Piątku. Po ich zakończeniu adoracja Pana Jezusa przez całą noc. O godz. 21.oo adorację i czuwanie przy grobie poprowadzi Akcja Katolicka, a o godz. 22.oo Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Adoracja krzyża poprzez uklęknięcie.

Prosimy wiernych o przybranie krzyży przydrożnych z racji Wielkiego Piątku.

 

■  WIELKA SOBOTA. Adoracja jak w Wielki Piątek. Od godz. 9.oo do 14.oo w kościele parafialnym będzie poświęcenie pokarmów oraz wody, którą zabieramy do naszych domów. O godz. 19.oo rozpoczynają się Obrzędy Liturgiczne Wigilii Paschalnej, które zakończy procesja rezurekcyjna.

WIELKA NIEDZIELA – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na ubogich do skarbon św. Antoniego. Bóg zapłać.
 2. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej informuje, że głosowanie w wyborach 7 kwietnia dla mieszkańców oś. Domków Jednorodzinnych, ul. Gruszowskiej, Leśnej Ogrodowej, Warszawskiej oraz  Gruszowa Małego odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Polna. Nadto, Burmistrz D.T. informuje, że przedłużono nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych. Szczegółowe informacje dostępne w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.