Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
32 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022r.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na inwestycje parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy również za ofiary składane na budujący się kościół w Chojniku.
 2. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za niezwykłe hojny dar 60 Mszy św. ofiarowanych w jego intencji z okazji 60 rocznicy urodzin. W duchu wdzięczności Msza św. za ofiarodawców będzie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 9.3o.
 3. We wtorek o godz. 10.oo będzie odprawiona Msza św. z okazji 50 lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego.
 4. We wtorek nowenna do miłosierdzia Bożego a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o.
 5. Różaniec za zmarłych wypominanych codziennie o godz. 17.3o.
 6. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klas trzecich będzie w czwartek 10 listopada o godz. 17.3o. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek przeżywać będziemy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze święte o godz. 6.oo, 7.oo (w starym kościele), 8.oo, 9.3o (w intencji Ojczyzny od Samorządu Powiatowego i Gminnego) i o godz. 18.oo. Po Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim.
 8. Z okazji Święta Niepodległości Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w powiatowych obchodach tego Święta na które się składa również Koncert Niepodległościowy w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem o godzinie 17.oo w Dąbrowskim Domu Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 9. Z okazji Święta Niepodległości Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, zachęcając równocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą o pokój na świecie.
 10. Zwracamy się z gorącym apelem o wywieszenie flagi narodowej z okazji Święta Niepodległości. W każdym domu i mieszkaniu, powinna być wywieszona flaga narodowa, jako znak naszej tożsamości i miłości do Polski, Ojczyzny naszej oraz wdzięczności dla tych, którzy za wolną i niepodległą Polskę cierpieli i umierali.
 11. Spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie wyjątkowo w czwartek o godz. 19.oo.
 12. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w następną niedzielę o godz. 17.oo.
 13. W najbliższą sobotę zapraszamy na zajęcia Szkoły Biblijnej od godz. 9.30. W niedzielę najbliższą kolejne kazania katechizmowe będzie głosił ks. prof. Waldemar Rakocy; będzie ono dotyczyło argumentów z nauk empirycznych za życiem po śmierci, czyli, że z wiedzy jaką obecnie posiadamy, możemy dojść do takiego przekonania.
 14. W tych dniach listopadowych częściej odwiedzamy nasze cmentarze i modlimy się za zmarłych. Cmentarz jako miejscem spoczynku doczesnych szczątków naszych rodziców, bliskich, przyjaciół, parafian wymaga szczególnego szacunku. Dlatego zwracamy uwagę na skandaliczne zachowanie niektórych osób, które wprowadzają na teren cmentarza swoje psy. Zgłaszają to parafianie zbulwersowani, że psy załatwiają swoje potrzeby w takim miejscu, bezczeszcząc groby. Apelujemy do Parafian, by reagować na takie zachowania odważnie i stanowczo zwracając uwagę takim osobom. Tylko solidarny i jednoznaczny sprzeciw Parafian może powstrzymać ten proceder. Nadto zwracamy uwagę na złośliwe wręcz wyrzucanie śmieci przez niektóre osoby, nie do wystawiony kontenerów, ale specjalnie obok pojemników, by utrudnić wywóz śmieci. Przed Wszystkimi Świętymi apelowaliśmy, by ograniczyć liczbę zniczy zapalanych na grobowcach. Apele nie przyniosły prawie żadnego skutku, w takim razie prosimy zabierać ze sobą wypalone znicze do domu, tak jak ma to miejsce na wszystkich cmentarzach w okolicy. Rosnący koszt wywozu śmieci, jak również inne koszty związane z utrzymaniem cmentarza, wymagają wprowadzania nowych zasad funkcjonowania i utrzymania cmentarza parafialnego. Najbliższe posiedzenie Rady Duszpasterskiej planowane na początek grudnia zajmie się tą sprawą.
 15. Polecamy prasę katolicką. Dziś w „Gościu” warto zwrócić uwagę na problem, który dotyczy każdego z nas, czyli na problem samotności. Jak sobie z nim radzić? Odpowiedź w „Gościu”.