Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 14.3o w starym kościele i w kościele parafialnym o 17.oo. Rodziców prosimy, by zechcieli ze swoimi dziećmi brać udział w nabożeństwach pasyjnych. Wielkopostna Godzina Miłosierdzia codziennie o godz. 15.oo.
 2. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.3o dla dzieci; o 17.3o dla dorosłych; o godz. 19.oo dla młodzieży w starym kościele.
 4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.oo wyruszy ekstremalna droga krzyżowa. Informacje na plakatach. Wymagana się wcześniejsza rejestracja uczestników na stronie EDK.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest ona przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego na Mszy św. o godz. 18.oo.
 6. Paschaliki oraz baranki wielkonocne rozprowadzają przed kościołem panie z Caritas. (od mszy św. o godz. 8.oo). Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona dla ubogich.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie Palm Wielkanocnych. Regulamin konkursu umieszczony jest stronie internetowej parafii. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do sponsorów o pomoc w ufundowaniu nagród.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii Lucynę Misjonarkę z Kijowa, która podzieli się z nami doświadczeniem misyjnym, a my będziemy mogli w ramach jałmużny postnej wesprzeć jej pracę.
 9. „Gość Niedzielny” jest do nabycia w kiosku parafialnym oraz w zakrystii u p. Kościelnego. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć specjalny numer „Gościa Ekstra” poświęconego relikwiom Krzyża Świętego, narzędziom męki Jezusa: cierniowej koronie, Całunowi Turyńskiemu, włóczni, Chuście z Manoppello.
 10. Wydawanie paczek dla ubogich przygotowanych w akcji „Kilo” będzie w 27 i 28 marca w godz. 9.3o-17.oo w domu parafialnym. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom na ten cel oraz Paniom z Caritas za przygotowanie paczek.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie z wyjątkiem piątków niedziel i świąt w godzinach 7.3o-9.oo, 16.30-18.oo.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Leżoń z ul. Gruszowskiej, śp. Marian Banach zam. w Chorzowie, śp. Krystyna Uberman z ul. Szarwarskiej. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.