Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA ZWYKŁA
22 stycznia 2023 r.

 1. W dniu dzisiejszym nasza parafia oraz parafie naszego dekanatu we współpracy ze Starostwem Powiatowym wspiera ofiarami do puszek mieszkańców zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Bałta oraz katolicką parafię św. Stanisława na Ukrainie. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 2. We wtorek nowenna do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 3. W liturgii tygodnia:
  Wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa
  Środa – Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kościoła
 4. W czwartek spotkanie formacyjne klas ósmych przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. O godzinie 1730 spowiedź, a o 1800 Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 14 rocznicę wprowadzenia wieczystej adoracji w naszej parafii. Kolejna rocznica jest okazją do uwielbienia Jezusa, który w Eucharystii został z nami, czeka na nas, uświęca nas, oświeca i zbawia. To również okazja do szczerego podziękowania wszystkim, którzy trwają w adoracji oraz do zaproszenia pozostałych parafian do podjęcia adoracji.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo będzie Msza św. w intencji Nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Radę Duszpasterską, Szafarzy Eucharystii, Akcję Katolicką, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowę w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie św. Brata Alberta, Parafialny Zespół Caritas, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Faustinum, Chór Parafialny, Poradnictwo Parafialne, osoby odpowiedzialne za wieczystą adorację, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. Zwracamy się z prośbą do grup parafialnych o upieczenie ciasta na spotkanie.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Szczególnie polecamy recenzję książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do lektury
 8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp.Gabriela Zugaj z os. Kościuszki (pogrzeb we wtorek o 1130) i śp. Genowefa Janas zam w USA (pogrzeb w środę o g. 1300) Polećmy je miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.