Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2023 r.

 1. Dziś przypada 14 rocznica wprowadzenia adoracji wieczystej w naszej parafii. Dziękujmy Bogu za przywilej, że możemy w dzień i w nocy trwać przed Jezusem, który w Eucharystii został z nami, czeka na nas, uświęca nas, oświeca i zbawia. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy trwają w adoracji, zmarłych adorujących polecamy miłosierdziu Bożemu. Z okazji rocznicy zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do parafian o podjęcie adoracji. Są wolne godziny adoracji w nocy, potrzebujemy je wypełnić, by adoracja mogła być kontynuowana. Wykaz tych godzin jest podany na stronie parafii i tablicy ogłoszeń. Deklaracje udziału w wieczystej adoracji są umieszczone na stoliku za ławkami i przy kaplicy adoracji.
 2. Dziś o godz. 16.oo będzie Msza św. w intencji Nauczycieli oraz wszystkich Grup Parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu, również tych, którzy wcześniej mieli spotkania opłatkowe w swoich wspólnotach. Spotkajmy się razem, by podziękować Bogu za Jego opiekę oraz dla umocnienia więzi między nami. Liczymy na obecność wszystkich.
 3. Spowiedź św. przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.oo.
 4. W czwartek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo (w starym kościele), ok. 8.oo i 18.oo. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Ta świeca jest znakiem Chrystusa, który jest światłością świata, powinna znajdować się w każdym domu. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 5. Msze św. w I piątek o Sercu Pana Jezusa o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo (nie ma Mszy św. o godz. 19.oo dla młodzieży w starym kościele). W piątek udamy się do chorych z Komunią św.
 6. W piątek po Mszach św. błogosławieństwo gardła za wstawiennictwem św. Błażeja.
 7. W niedzielę na Mszy o godz. 6.oo. 8.oo i 9.3o błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
 8. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ten odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. W sobotę Msza św. i nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.oo. W czasie nabożeństwa będzie zmiana tajemnic różańcowych i przekazanie intencji apostolstwa modlitwy na miesiąc luty, dlatego na spotkanie zapraszamy nie tylko Zelatorów ale i członków Żywego Różańca.
 10. Katechizacja przedmałżeńska rozpoczyna się w najbliższy piątek o godz. 17.oo.
 11. Nie przechodźmy obojętnie obok prasy katolickiej. W „Gościu” ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce JPII z nadużyciami w kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów. Są też do zabrania „Dobre Nowiny” poświęcone pap. Seniorowi Benedyktowi XVI.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Surowiec zam. w USA, śp. Genowefa Janas zam. w USA, śp. Maria Drąg (pogrzeb w pon. o godz. 12.3o), śp. Ryszard Żelazny z oś. Kościuszki (pogrzeb w pon. o godz. 14.oo). Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.