Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023 r.

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tacę na renowację elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego oraz na zwiększenie miejsc parkingowych przy bramie zamkowej. Bóg zapłać wszystkim wspierającym te dzieła.
  2. We wtorek nowenna do miłosierdzia Bożego a środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o, Godzina Miłosierdzia w piątek
    o g. 15.oo.
  3. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nabożeństwo dla Grupy św. Ojca Pio w piątek o godz. 19.oo.
  5. W sobotę w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych będzie odprawiona w kościele parafialnym w sobotę o godz. 18.oo. Diecezjalne obchody Dnia Chorego będą miały miejsce w dąbrowskim hospicjum pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza o godz. 10.oo. Kapłani są do dyspozycji, aby odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia takiej potrzeby.
  6. Kolejne spotkania Szkoły Biblijnej ks. prof. Waldemara Rakocego w najbliższą sobotę o godz. 9.3o, a w następną niedzielę kazania katechizmowe, tym razem poświęcone procesowi i męce Jezusa w kontekście zbliżającego się Wielkiego Postu.
  7. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką, która jest wyłożona na stoliku za ławkami. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.