Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ZWYKŁA 15 stycznia 2023 r.

 1. W liturgii tygodnia:
  ■ wtorek – św. Antoniego Opata
  ■ czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara
  ■ sobota – św. Agnieszki
 2. W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. We wtorek nowenna do Miłosierdzia Bożego, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 4. W sobotę obchodzony jest Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia zdrowia, pociechy z wnuków i wszelkiej Bożej pomyślności.
 5. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszystkim Wam, którzy gościnnie otwarliście drzwi swoich domów i mieszkań serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za życzliwą atmosferę, wyrazy solidarności, przekazane sugestie oraz za ofiary złożone przy tej okazji. W intencji wszystkich, których odwiedziliśmy przy okazji kolędy, każdy z kapłanów odprawi Mszę św. Gdyby w jakimś domu z powodu różnorakich przeszkód nie było kolędy w wyznaczonym terminie, można to zgłosić w kancelarii do czwartku włącznie. Księża po umówieniu terminu odwiedzą te domy w najbliższą sobotę.
 6. Katechizacja przedmałżeńska będzie się odbywała w dniach 3-5 lutego. Zapisy parami w kancelarii parafialnej.
 7. Od najbliższego czwartku kancelaria będzie już czynna według normalnego porządku, czyli również po południu od 16.3o do 18.oo.
 8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia, w tym numerze znajdziemy też relacje z pożegnania papieża seniora.
 9. W najbliższą niedzielę 22 stycznia nasza parafia oraz parafie naszego dekanatu we współpracy ze Starostwem Powiatowym organizuje zbiórkę ofiar do puszek na agregaty prądotwórcze dla zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Bałta oraz jako pomoc dla katolickiej parafii św. Stanisława na Ukrainie. Wszyscy rozumiemy trudności z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy Ukrainy w tym straszliwym czasie, okażmy więc naszą solidarność włączając się w tę zbiórkę.
 10. Ogłoszenia poza duszpasterskie: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej informuje o trwającym do końca stycznia naborze wniosków na najem mieszkań w budowanym bloku mieszkalnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Szczegółowe informacje w Urzędzie Miejskim – pokój nr 13.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Maria Skowyra Korzec zam. w Otwinowie, oraz śp. Helena Trzpit zam. ul. Zazamcze (pogrzeb w środę o 14.00). Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.