Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024r.

  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół świętuje żywą pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu wypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 8.oo i 18.oo, w starym kościele Msza św. o godz. 7.oo.
  3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W dniu dzisiejszym przed kościołem parafialnym odbywa się akcja charytatywna na leczenie małego Nikodema z Gruszowa Małego w godz. od 8.oo do 19.oo. Dla ofiarodawców jest przygotowane ciasto.
  5. W niedzielę za tydzień kazania będzie głosił nasz Rodak ks. Paweł Dąbrowa; ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  1. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Filharmonią Krakowską i Parafią NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na Koncert Chóru Dziecięcego, który odbędzie się w najbliższy wtorek 21 maja 2024 roku w kościele parafialnym po Mszy Św. o godz. 18.00. Wystąpi Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph. Ideą organizowanego wydarzenia jest promocja oraz prezentacja wokalnych zespołów dziecięcych.
  1. Informacja o cmentarzu verte
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Piotr Wojtaś z ul. Batalionów Chłopskich, śp. Jacek Tomaszewski z ul. Grunwaldzkiej, śp. Jan Skrzyniarz (pogrzeb odbył się Chicago). Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.