Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023 r.

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na inwestycje parafialna. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.
 2. W dniu dzisiejszym kończy się czas komunii św. wielkanocnej.
 3. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała – jest to święto obowiązkowe, w którym należy przede wszystkim wziąć udział we Mszy św. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę – z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.oo w starym kościele i 13.oo w kościele parafialnym, a Msza św. o godz. 12.oo będzie w nowym kościele po zakończeniu procesji. Pamiętajmy, że udział w procesji nie znosi obowiązku udziału we Mszy św.
 4. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy polowych, trasą jak w ostatnich latach.
 5. O wykonanie ołtarzy polowych prosimy: Samorząd Gminny, Chór Parafialny, Samorząd Powiatowy wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemiosł Różnych. O udział w procesji prosimy: dzieci sypiące kwiaty, dzieci III klasy w strojach komunijnych, Straż Pożarną, Orkiestrę, Cech Rzemiosł Różnych, Poczty Sztandarowe Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji. Powiatową Komendę Policji prosimy o zabezpieczenia trasy procesji. Mieszkańców domów przy trasie prosimy o dekorację ścian i okien emblematami religijnymi. Wszystkich wiernych prosimy o jak najliczniejszy i pobożny udział w procesji.
 6. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała będzie w środę od godz. 17.oo.
 7. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek z kl. III będzie we wtorek o godz. 17
 8. Nabożeństwa w nadchodzącym tygodniu: Wtorek i środa 1730 Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Piątek o 1500 Godzina Miłosierdzia, a o 1900 Grupa św. Ojca Pio
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie szkoły biblijnej ks. Prof. Waldemara Rakocego, a w niedzielę kazania katechizmowe
 10. Polecamy dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, w którym między innymi rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Chmura z os. Westerplatte, śp. Stanisław Świątek z ul. Piłsudskiego. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.