Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół świętuje żywą pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu wypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.oo, 8.oo i 18.oo, w starym kościele Msza św. o godz. 7.oo.
 3. W środę przypada święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwa majowe. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach w naszych świątyniach jak również śpiewali litanię przy kapliczkach przydrożnych podtrzymując ten piękny zwyczaj pobożności maryjnej.
 4. W najbliższy czwartek przypada święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 5. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.oo.
 6. Spowiedź przed I piątkiem dla dzieci w środę od 17.oo, dla młodzieży w czwartek od 17.oo. Msze św. w I piątek będą odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo i 19.oo (dla młodzieży). W piątek udamy się do chorych.
 7. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.oo.
 8. W sobotę o godz. 7.oo nabożeństwo w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza św. o godz. 7.oo. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.
 11.  Jak zapowiadaliśmy w przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Tomasz Fajt, misjonarz pracujący w Boliwii, a pochodzący z Radłowa. Odwołując się do Waszej sprawdzonej ofiarności prosimy o wsparcie jego pracy misyjnej ofiarami do puszek przed kościołem.
 12. W minionym tygodniu został wyburzony stary budynek gospodarczy, aby docelowo zwiększyć ilość miejsc parkingowych. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Dariuszowi Knutelskiemu za wydatną i bezinteresowną pomoc w rozbiórce budynku.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Pulnik z ul. Różanej, śp. Janina Ryczek z ul. Piłsudskiego, śp. Zbigniew Solarczyk z ul. Zagumnie. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.