Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa. Przez cały tydzień trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy dzień misyjny z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy rozpoczęcia pracy misyjnej tarnowskich misjonarzy. Jest to okazja do przekazania szczerego podziękowania wszystkim, którzy zarówno modlitwą jak i ofiarami materialnymi wspierają misje. Wielu misjonarzy, których widzieliśmy w prezentacji przed mszą świętą gościło już w naszej parafii i zawsze dzięki Waszej ofiarności otrzymywało hojne wsparcie. W ostatnich miesiącach było to głównie wsparcie na Ukrainę, ale miejmy w dalszym ciągu otwarte serce dla misjonarzy pracujących w Afryce czy Ameryce Łacińskiej. Za dwa tygodnie w pierwszą niedzielę czerwca w naszej parafii będzie głosił kazania Tomasz Fajt pochodzący z Radłów a pracujący w Boliwii.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie dzisiaj o godz. 17.oo.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólne czuwanie modlitewne w sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 19.3o.
 5. Egzamin do bierzmowania dla klas VII SP nr 2 będzie w sobotę 27 maja: klasa 7a o godz. 9.oo, klasa 7b o godz. 10.oo. Do udziału zapraszamy również Rodziców kandydatów.
 6. Zbliża się okres letni; zwracamy uwagę, że w domu Bożym obowiązuje odpowiedni strój: długie spodnie dla mężczyzn i zakryte ramiona dla kobiet. Apelujemy również o udział we Mszy św. przy ołtarzu Pańskim w świątyni.
 7. Cały czas trwają prace przy elewacji kościoła parafialnego. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy wyburzeniu starego budynku gospodarczego przy bramie zamkowej a w dalszej kolejności budowa garaży i pomieszczeń gospodarczych w ogrodzie plebańskim. W ten sposób chcemy zwiększyć miejsca parkingowe, których w dalszym ciągu brakuje. Liczymy na wspieranie podejmowanych prac dla wspólnego dobra parafian. Likwidowane garaże blaszaki są do nabycia; informacja u p. Kościelnego.
 8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie „Gościa” i „Niedzieli”.
 9. W niedzielę, 21 maja br. zapraszamy na „Majowe Wielbienie z Maryją!” w Amfiteatrze przy Zalewie w Narożnikach: o godz. 16.oo msza święta, zaś po mszy, o 17.oo Koncert Uwielbienia.
 10. Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego wraz z Burmistrzem i Starostą zapraszają na konferencję medyczną „8 Dąbrowskie Spotkania Kliniczne”, 27 maja br. w Ośrodku Spotkania Kultur. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły na: dsk.org.pl .
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Hamielec z ul. Piłsudskiego, śp. Tadeusz Starzyk z ul. Ks. Popiełuszki, śp. Anna Wielgus z ul. Piłsudskiego, śp. Jan Dorosz z ul. Zazamcze. Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.