Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
08.01.2023r.

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy kończy okres Narodzenia Pańskiego. W dzisiejszą Uroczystość wspominamy również swój własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni we wspólnotę życia z Bogiem, stając się dziećmi Bożymi i członkami Kościoła. Dziękując Bogu za dar chrztu świętego zapytajmy, jak realizujemy przyrzeczenia chrzcielne, czy podejmujemy wysiłek, by stawać się dojrzałymi uczniami Jezusa. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
  2. Zapraszamy dzisiaj na g. 1700 na Adorację Pana Jezusa przy żłóbku, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, po adoracji spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Domu Parafialnym.
  3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na odnowienie elewacji kościoła parafialnego oraz utrzymanie parafii w okresie zimowym. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. We wtorek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o. W piątek o godz. 15.oo Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do składania pisemnych podziękowań i próśb.
  5. Nabożeństwo modlitewne Grupy św. o. Pio w piątek o godz. 1900
  6. W dniach od 3 do 5 lutego będzie się odbywała katechizacja przedmałżeńska. Spotkanie będą się odbywały w auli domu parafialnego. Obowiązuje uczestnictwo w całości programu. Zapisy uczestników parami w kancelarii parafialnej (telefonicznie 14 642 25 26 lub 664 397 237) w godzinach urzędowania.
  7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  8. W tym tygodniu kolęda wg następującego porządku (patrz osoby załącznik)
  9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Edward Guc z os. Westerplatte. Polećmy go miłosiernemu Bogu. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.