Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki
01.01.2023r.

 1. Pierwszy dzień Nowego Roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Pokoju. Kościół wzywa nas do modlitwy o wielki dar pokoju między narodami, w rodzinach, wspólnotach i w ludzkich sercach.
 2. Dziś Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.oo, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 13.oo, 16.oo, 18.oo. W starym kościele o godz. 7.oo i 12.oo.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane przez Was w okresie Świąt. Dzięki nim możemy utrzymywać parafię w tych niełatwych czasach. Dziękujemy również za ofiary na inwestycje parafialne, czyli na odnowę elewacji zewnętrznej kościoła, które będzie można złożyć w następną niedzielę. Dziękujemy dzieciom za ofiary, jakie składają aniołkowi w szopce na sianko dla Dzieciątka Jezus, oraz za ofiary przy okazji zapalania świeczek wotywnych przy ołtarzach bocznych oraz z tyłu kościoła za ławkami. Niech ten gest zapalenia świeczki ofiarnej wspiera modlitwa w polecanych intencjach. Niech Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Uroczystość ta jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka na tacę jest przeznaczona na Misje prowadzone przez kapłanów naszej diecezji. W czasie Mszy św. odbywa się poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą poświęconą piszemy na drzwiach naszych domów litery C+M+B i bieżący rok 2023. Słowa te oznaczają Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).
 5. Ze względu na uroczystość w piątek nie będzie odwiedzin chorych. Nie będzie też o 15 Godziny Miłosierdzia.
 6. W najbliższą sobotę stycznia o godz. 7.oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie nabożeństwa będzie zmiana różańcowa.
 7. W sobotę o godz. 9.3o zapraszamy na kolejne spotkanie Szkoły Biblijnej ks. prof. Waldemara Rakocego.
 8. W najbliższą niedzielę wypada święto Chrztu Pańskiego. O godz. 11.oo zostanie odprawiona Msza św. w intencji ochrzczonych w roku 2021 obchodzących Rocznicę Chrztu Świętego. Zapraszamy rodziców z dziećmi i chrzestnych.
 9. W przyszłą niedzielę o g. 1700 Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi Adorację Pana Jezusa przy żłóbku, po adoracji spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Domu Parafialnym.
 10. Z okazji Nowego Roku pragnieniem złożyć wszystkim Drogim Parafianom najserdeczniejsze życzenia, Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i miejscach pracy. Niech Dobry Bóg, od którego pochodzą wszelkie dobre pragnienia, towarzyszy Waszej codzienności ze swoją łaską i światłem, niech wspiera dobre plany i zamiary, niech ochrania od nieszczęść i chorób. Życzymy wszystkim dobrego wykorzystania daru czasu i pomnożenia otrzymanych talentów. Wypowiadamy nasze życzenia słowem Bożym z dzisiejszej liturgii: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem”.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Władysława Owsiana z ul Szarwarskiej, śp. Edward Bartula z ul. Piłsudskiego, śp. Robert Piasecki (pogrzeb w poniedziałek o 14), śp. Eugeniusz Panek (pogrzeb we wtorek o 13). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu……
 12. Porządek kolędy (osobny załącznik)