Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert „Rosarium Meum” w wykonaniu zespołu Noro Lim z Krakowa po Mszy św. o godz. 13.oo. Koncert poświęcony tajemnicom różańca dedykowany jest Maryi Matce Bożej oraz naszym ziemskim Matkom. Zapraszamy.
 2. We wtorek przypada Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o szczęśliwe urodzaje, o uchronienie od burz, nawałnic i klęsk żywiołowych. O godz. 17.3o będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych a na zakończenie będzie nabożeństwo majowe. Wierząc w siłę modlitwy błagajmy Boga o jego błogosławieństwo.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę młodzież klas ósmych przystępująca w tym roku do sakramentu bierzmowania ma obowiązek uczestnictwa w Triduum o godz. 18.oo. W środę od godz. 16.oo będzie możliwość spowiedzi dla młodzieży i świadków.
 5. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w czwartek i piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.oo przez bpa Artura Ważnego.
 1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary na elewację kościoła w wysokości 28 tys. zł, oraz za ofiary na pomoc dla parafii w Bałcie na Ukrainie w wysokości 29 tys. zł, 20 $ i 200 koron norweskich. Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza jakim jest fundacja czterech haftowanych ornatów dla kościoła parafialnego.
 4. Egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży ze SP nr 1 będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.oo w domu parafialnym. Do udziału zapraszamy również rodziców kandydatów.
 1. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie przeżywana jako niedziela misyjna z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy rozpoczęcia pracy misyjnej w tarnowskich misjonarzy. Z tej okazji 10 minut przed każdą mszą będzie prezentacja ukazująca ich posługę misyjną.
 2. Gorąco zapraszamy parafian na koncert chórów ze Słowenii związanych z firmą, która budowała organy piszczałkowe w naszej parafii i chce zaprezentować kulturę muzyczną swojego kraju. W koncercie weźmie udział trzy zespoły chóralne liczące w sumie 70 osób. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 20 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.4o. W dniu dzisiejszym na stoliku za ławkami oraz przed kościołem można otrzymać zaproszenie i program koncertu z zachętą serdeczną do wzięcia w nim udziału. Przez liczną obecność doceńmy wysiłek wykonawców ze Słowenii, którzy przyjeżdżają specjalnie do naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o pokucie, która decyduje o losach świata.
 5. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Andrzej Milewski z ul. Św.  Brata Alberta. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 1. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Starosta Dąbrowski oraz Dyrektor Centrum Polonii w Brniu serdecznie zapraszają na POŚWIĘCENIE ODNOWIONEJ KAPLICZKI MATKI BOSKIEJ Z DZIECIĄTKIEM połączone z NABOŻEŃSTWEM MAJOWYM, w niedzielę 21 maja 2023r. o godz. 18.oo w Brniu. Szczegóły dostępne na stronie internetowej i funpage’u Powiatu Dąbrowskiego.