Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa. Przez cały tydzień trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesja różańcową o godz. 18.oo, które będzie prowadził ks. prałat Ryszard Piasecki. Z tej racji nie będzie majówki w starym kościele. Ofiary składane w czasie nabożeństw fatimskich w tym roku będą przeznaczone na nową monstrancję do kaplicy adoracji wieczystej.
 3. Zachęcamy do zgłaszania się do Różańca Rodziców; deklaracje uczestnictwa znajdują się na stoliku za ławkami.
 4. We wtorek przypada Święto św. Macieja Apostoła, zaś w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 5. Egzamin do bierzmowania dla klas VII SP nr 3 będzie w sobotę o godz. 9.oo.
 6. Odnowa w Duchu Świętym organizuje wyjazd na Jasną Górę na czuwanie modlitewne w najbliższą sobotę. Zapisy pod numerem: 698 365 158.
 7. Rocznica I Komunii św. dla klas IV SP 2 i SP 3 będzie 19 maja o godz. 11.oo.
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem parafialnym odbędzie się akcja charytatywna na leczenie małego Nikodema z Gruszowa Małego w godz. od 8.oo do 19.oo. Dla ofiarodawców będzie przygotowane ciasto.
 9. W niedzielę za dwa tygodnie kazania będzie głosił nasz Rodak ks. Paweł Dąbrowa, misjonarz pracujący w Republice Środkowo Afrykańskiej; ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną.
 10. Dziękujemy serdecznie za ofiary na składkę inwestycyjną i wspieranie podejmowanych prac. Bóg zapłać również za wpłaty dokonywane na konto parafii.
 11. Zbliża się okres letni; zwracamy uwagę, że w domu Bożym obowiązuje odpowiedni strój: długie spodnie dla mężczyzn i zakryte ramiona dla kobiet. Apelujemy również o udział we Mszy św. przy ołtarzu Pańskim w świątyni.
 12. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 18.oo zapraszamy na recital organowy Bartosza Patryka Rzymana, artysty, który ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, występuje w kraju i za granicami, nagrywa płyty, w 2023 muzyk był nominowany do nagrody „Osobowość roku 2022” w dziedzinie kultury za promowanie współczesnej muzyki organowej. Artysta zaprezentuje utwory polskich i niemieckich twórców XX i XXI wieku, w tym kilka kompozycji, które będą miały swoją premierę w Dąbrowie Tarnowskiej. Po recitalu będzie możliwość nabycia płyt. Serdecznie zapraszamy na koncert!
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli deklaracje dysponenta grobów na cmentarzu parafialnym. Dotychczas złożyło je zaledwie 17 procent właścicieli. Przypominamy, że termin składania deklaracji mija z końcem maja br. Więcej informacji o cmentarzu podamy w przyszłą niedzielę.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Słonka z ul. Zagumnie, śp. Ryszard Błocho z oś. Westerplatte, śp. Stanisława Lamch (pogrzeb 15 maja o godz. 15.oo) Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 15. Ogłoszenie poza duszpasterskie: Trwają zapisy dzieci do nowo powstałego żłobka niepublicznego w D.T. Liczba miejsc jest ograniczona. Otwarcie żłobka od początku czerwca. Informacje szczegółowe i dane kontaktowe podane są na tablicy ogłoszeń.