Parafia DT

Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  26 NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Odpowiadając na wezwanie Maryi odmawiajmy różaniec indywidualnie, w naszych rodzinach i naszych świątyniach. Nabożeństwa różańcowe w starym kościele o godz. 16.oo, w nowym kościele o godz. 17.3o.
 2. Procesja różańcowa do pięciu kaplic różańcowych odbędzie się dziś o godz. 17.oo. Z racji procesji w dniu dzisiejszym nie będzie nabożeństwa różańcowego w starym kościele.
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na odnowienie elewacji kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W liturgii tygodnia:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
 • środa – św. Franciszka z Asyżu
 • czwartek – św. Faustyny Kowalskiej
 • sobota – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 1. Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca:
 • Dzieci ze szkół podstawowych – w środę od 17.oo
 • Młodzież – w czwartek od 17.oo.
 1. W I Piątek Msze św. ku czci Najśw. Serca Jezusa będą odprawiane o godz. 6.oo, 7.oo, 16.oo (dla dzieci), 18.oo, oraz Msza św. dla młodzieży o 19.oo w starym kościele. W godzinach wolnych od katechizacji będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych, aby w swoich domach mieli możliwość przyjęcia sakramentów świętych, w tym również Komunii św. zanoszonej co niedzielę przez nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.oo. Prosimy również dzieci o udział w tej modlitwie. W czasie nabożeństwa zmiana różańcowa.
 3. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek, środę i czwartek w godzinach rannych będzie nie czynna.
 4. W najbliższą sobotę rozpoczną się spotkania Szkoły Biblijnej prowadzonej przez ks. prof. Waldemara Rakocego. Kontynuacją spotkań będą niedzielne kazania katechizmowe; najbliższe w niedzielę 9 października.
 5. W kancelarii parafialnej można składać wypominki roczne lub listopadowe. Prosimy o czytelny zapis imion i nazwisk.
 6. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o roli aniołów i świętych oraz o tym, że parafia ma przeszłość. Jest też dostępny „Gość Ekstra”.
 7. Burmistrz D.T. oraz Dąbrowski Dom Kultury zapraszają na wernisaż wystawy „Radio Nostalgia” prezentującej radioodbiorniki z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku oraz z lat 1946-66 z kolekcji naszego Rodaka Ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego. Wernisaż odbędzie się 6 października o godz. 17.oo w Ośrodku Spotkania Kultur.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Smoleń z oś. Kościuszki, (pogrzeb w poniedziałek o g. 13.oo), śp. Stanisława Gawlik z ul. Szarwarskiej (pogrzeb w poniedziałek o g. 15.oo), śp. Tadeusz Juzba Z ul. Ligęzów, (pogrzeb we wtorek o g. 15.oo).